Цвети Пиронкова в търсене на първи успех срещу Джън Джие 30.10 | 11:01
До този момент нашето момиче е записало две загуби срещу китайката

Днес най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започва участието си на Турнира на шампионките в столичната "Арена Армеец", като чаровната пловдивчанка ще се изправи срещу китайката Джън Джие в първи мач от група "Средец" на надпреварата. Двубоят ще започне след 18.15 часа и ще може да бъде наблюдаван пряко в ефира на БНТ.
Задачата на Цвети обаче не е никак лека, имайки предвид, че 29-годишната китайка играе успешно срещу българката. Намираща се на 29-а позиция в световната ранглиста на WTA, Джие има записани две победи от два мача срещу ½-финалистката на "Уимбълдън".
Първият мач помежду им бе в Стокхолм през далечната 2006 година, като тогава азиатката се наложи в две части - 6-2 7-6(5). За последно Джън Джие и Цвети премериха сили на турнира в Ню Хейвън през тази година, като отново китайката постигна победа в два сета - 7-5 6-2. Можем единствено да се надяваме, че днес нашето момиче ще запише реванш пред подкрепящата я българска публика.
Какъв е балансът на Цвети Пиронкова срещу останалите две тенисистки от група "Средец"?
Срещу красавицата Мария Кириленко Цвети все още няма изигран мач, но няма спор, че срещата между двете ще предложи сериозна естетическа наслада на всички в залата и пред телевизионния екран.
Срещу сънародничката на Кириленко Надя Петрова, поставена под №2 в схемата, Цвети Пиронкова има положителен баланс. Двете премериха сили на червената настилка в Брюксел през тази година, а нашето момиче победи комфортно в две части - 6-3 6-2.
Това бе споменато и от самата Надя Петрова, която си припомни сблъсъка им пред българските журналисти. Мощната физически рускиня обаче подчерта, че се чувства далеч по-добре на твърда настилка, като обеща, че този път на българката ще й бъде много по-трудно да връща топките в полето си. Дали заканите на световната №13 ще се окажат изпълними, това също предстои да разберем.
Какъв е балансът на Цвети срещу тенисистките от група "Сердика"?
Красотата на Цвети и Даниела Хантухова привлече внимание в "Гранд Хотел София"
Срещу поставената под №1 в схемата Каролине Вожняцки Цвети Пиронкова е изиграла три мача до този момент, но и трите бяха загубени от нея. Два пъти двете са се срещали на твърдата настилка в Маями, като през 2008 Каро се наложи с 6-4 7-5, а две години по-късно българката спечели единствения си засега сет срещу Вожняцки. Тогава бившата №1 в света взе победа с 3-6 6-3 6-4.
Двете имат изигран и един мач на любимата на Цвети тревна настилка, като това се случи в Ийстбърн през 2008. Тогава датчанката се поздрави с успех 6-3 6-2.
Негативен е балансът на Цвети и срещу дългокраката словачка Даниела Хантухова. Двете красавици се срещнаха на турнира в Рим през 2011, като тогава Хантухова се адаптира по-добре към червената настилка, постигайки успех с 6-4 6-2.
Неуспешно пловдивчанката играе и срещу световната №16 Роберта Винчи от Италия. Балансът е категорично в полза на Винчи, която води с 3-0 победи на Цвети. Първият им мач бе на клея в Марбея през 2009, като тогава италианката се наложи трудно в три сета - 6-7(4) 6-2 6-4.
Последваха два мача на твърда настилка - в Токио през 2010 и Маями през 2012, но и в двата Пиронкова не успя да вземе нито един сет.
Срещу представителката на Китайско Тайпе Сие Су-Уей Цвети все още няма изигран мач.
Водещи
-
Meteo Bulgaria: За нищо на света НЕ ПАЛЕТЕ ОГЪН!
Междувременно от "Зелени Балкани" преброиха изгорели 32 бели щъркела и 6 костенурки.
08.08 | 17:59
-
НЗОК започна беседи за здравните права в домовете за възрастни хора
На тях специалисти ще обясняват какви са здравноосигурителните права на живеещите в тях, а...
08.08 | 17:40
-
Няма точен график за доставката на изтребителите F-16 за България
Планирането на полетите от САЩ до България на нашите самолети F-16 Block 70 е сложен и...
08.08 | 17:20
-
Бойко Димитров: Екипът на Васил Терзиев не се е разпаднал
"Още в началото на мандата в Столична община бяхме наясно, че ще сме в много трудна ситуация и...
08.08 | 16:59
Най-четени
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59
-
Константин Динчев се присъединява към екипа от водещи в bTV Новините
Телевизионният журналист Константин Динчев се присъединява към утвърдения екип от водещи в...
08.08 | 13:30