"Кралете", "Старата госпожа" и каталунците напът да бъдат изхвърлени от евротурнирите от УЕФА 26.05 | 11:15
Споменатите клубове на практика бяха инициаторите на Суперлигата, проект, който не оживя, въпреки че преди това 12 отбора бяха готови да направят собствена лига, която да бъде отделена от УЕФА

УЕФА обяви, че са "започнати дисциплинарни производства срещу Реал Мадрид, Барселона и Ювентус поради потенциално нарушение на правната рамка на УЕФА" след противоречията около Суперлигата.
Споменатите клубове на практика бяха инициаторите на Суперлигата, проект, който не оживя, въпреки че преди това 12 отбора бяха готови да направят собствена лига, която да бъде отделена от УЕФА.
Много клубове се отказаха от участието си в Суперлигата под голям натиск, но не и Ювентус, Реал Мадрид и Барселона, поради което сега ги грози тежко наказание.
"След разследване от етичните и дисциплинарните инспектори на УЕФА по така наречения проект "Суперлига" бяха предприети дисциплинарни мерки срещу Реал Мадрид, Барселона и Ювентус за потенциални нарушения на правната рамка на УЕФА. Допълнителна информация ще бъде наличнаслед време", съобщиха от централата.
Остава да видим дали и по какъв начин УЕФА в крайна сметка ще накаже трите клуба. Има възможност това да бъде само глоба, но съществува хипотезата, че трите тима могат да бъдат изхвърлени от европейските клубни турнири за период от една или две години.
Водещи
-
Военният министър посочи какъв бюджет е нужен за модернизация на въоръжените ни сили
По думите му все повече народите се убеждават, че мирът и сигурността на държавите не са...
05.05 | 18:00
-
В навечерието на Гергьовден на много места агнешкото месо в търговските вериги е изкупено
"Може би в последните месеци или година през известен период от време се вдигат цените"
05.05 | 17:40
-
Няма да имаме задължителен час по религия, ще е задължително избираем час
Това заяви пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев
05.05 | 17:20
-
Акушерките са добрите орисници на новия живот
Отново отбелязваме Международния ден на акушерката и засвидетелстваме уважение и благодарност
05.05 | 16:59
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Черешите на Женския пазар в София значително по-евтини отколкото в страната
На фона на рекордните 50-60 лева в страната, столичният пазар предлага по-достъпни цени
05.05 | 16:15
-
Гергьовденската трапеза не е просто кулинарна - тя е ритуал, символ, молитва
Традиции и обичаи на Гергьовден
05.05 | 15:00