80 деца обикнаха спорта с Тереза Маринова 16.05 | 15:00
Олимпийската ни шампионка зарадва децата в 119-то СОУ и се включи в инициативата "Аз Обичам спорта"
С огромен интерес очакваха идването на Тереза Маринова учениците на 119 СОУ "Академик Михаил Арнаудов”. Над 80 ученика от четвъртите класове на школото се събраха в двора на училището, за да тренират с олимпийската ни шампионка на троен скок, която е поредният участник в кампанията на МФВС "Аз обичам спорта”.
"Знаете колко е полезен спортът. Той е не само здраве, а и начин на живот, възпитание, така че наистина моят съвет е да спортувате”, каза в началото на часа спортистката.
Новата им преподавателка по физическо възпитание г-жа Маринова им организира разнообразни игри от състезателен характер както и скок от място и щафетно бягане.
"Радвам се, когато виждам, че децата се забавляват докато спортуват. Забелязвам, че през последните години се засилва интересът на малчуганите към спорта и по-специално към леката атлетика. Вярвам, че с подобни кампании като тази на Министерството на физическото възпитание и спорта ще привличаме все повече деца на лекоатлетическата пистата”, допълни Тереза.
В края на часа Маринова подари от името на МФВС топки за волейбол, баскетбол, футбол, комплекти за тенис на маса и бадминтон и раздаде автографи на всички деца.
Водещи
-
Проверки на НАП и КЗП в мебелни магазини
Получени са много жалби и сигнали през изминалата седмица за повишени цени
24.01 | 13:40
-
ЕС с промени в правилата за летене: Пътниците с ръчен багаж без такса на борда
Няма да плащаме и за да седим до детето си
24.01 | 13:00
Най-четени
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
Поклонението пред писателя Калин Терзийски е днес
То ще се състои в ритуалната зала на Централните софийски гробища от 13:30 часа
24.01 | 09:45