Основателят на McAfee е издирван за убийство 13.11 | 11:40
Джон Макафий е заподозрян за убийството на свой съсед в Белиз

Джон Макафий, основателят на известната софтуерна компания за разработка на антивирусни програми, е издирван за убийство от полицията в Белиз, съобщава AP.
Според информационната агенция пионерът в антивирусния софтуер е основен заподозрян за убийство на своя съсед и сънародник Грегъри Фоул, който е бил застрелян в дома си в събота вечерта.
Според говорителя на местната полиция Рафаел Мартинез Джон Макафий е съсед на 52-годишния Фоул. Последният бе намерен мъртъв с прострелна рана в главата в дома си в Сан Педро, малък град на остров в Карибите.
Една от версиите, по които властите в Белиз работят, е, че Макафий е застрелял сънародника си след спор за кучета. В миналото Фоул се е оплаквал от съседа си в полицията за "грубо поведение" и стрелба.
Джон Макафий основава едноименната антивирусна компания McAfee в края на 80-те. Впоследствие през 2010 г. тя бива продадена на Intel на цена от 7,7 млрд. долара. Самият Макафий се оттегля от бизнеса още през 1994 г. и от тогава не поддържа връзки с нея.
В последните години усилията му са насочени развитието на новата компания Quorumex, която е базирана в Белиз и се занимава с проучване на нови антибиотици, съобщава Gizmodo.
От интернет медията припомнят, че през последните години Макафий е станал много нестабилен и напрегнат. Той експериментирал с халюциногенни наркотици и споделял преживяванията си в чат стаи.
По-рано тази година основателят на McAfee бе арестуван в Белиз за притежание на нелегални огнестрелни оръжия. Тогава той обвини полицията, че е убила кучето му при обиска на къщата.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00