Създадоха оракула на 21 век 28.09 | 21:09
Програма за интелектуален анализ предвижда терористични заплахи, огнища на болести

За да погледнете в бъдещето, вече не трябва да владеете хиромантията, да знаете положението на звездите в небето или картите таро.
Шведско-американска компания, зад която стои ЦРУ, твърди, че е разработила нова технология, която може да предскаже с висока точност огнища на болести, терористични заплахи, икономически колебания и недостиг на ресурси, пише МИГнюз.
Според разработчиците, след появата на новата технология, тя ще се превърне във всеобщ оракул на бъдещето.
Шведско-американската компания Recorded Future, която разработва софтуер, е създала програма, специализирана в областта на интелектуалния анализ.
Има надежди, че предотвратяването на терористични атаки може да се превърне в един от примерите за активно използване на програмата.
Програмата преглежда стотици хиляди публикации, новини, блогове, търговски издания, интернет страници на правителства, финансови бази данни и много други.
Тя пресява и анализира публично достъпна информация и по този начин разкрива вероятностни модели на миналото, настоящето и бъдещето на почти всички аспекти на човешката дейност.
Компанията твърди, че програмата ще бъдe толкова чувствителнa към промени в данните, че ще може да предвижда политически кризи, огнища на болести, съществени промени на пазара, липсата на ресурси и природни бедствия.
Масачузетската концепцията, която лежи в основата на новата програма, наподобява инструменти за анализ на данните, използвани Dow Jones, Thomson Reuters и Selerity.
Водещи
-
Путин: Надявам се, че няма да се наложи Русия да използва ядрени оръжия в Украйна
Русия и Украйна продължават да са в противоречие по отношение на конкурентните предложения за...
04.05 | 18:00
-
Първан Симеонов: Делян Пеевски изключително планомерно и педантично
С тази констатация започна анализа си на 100-те дни на правителството социологът Първан...
04.05 | 17:30
-
Три последователни земетресения бяха регистрирани днес в Югозападна България
Снощи е регистрирано още едно леко земетресение на територията на Симитли, което също не е...
04.05 | 17:15
Най-четени
-
Миризливки по прането, пердето и нервите ни: Има ли спасение?
Откъде идват и защо не си ходят?
04.05 | 14:45
-
Марулите ще останат свежи по-дълго, ако направите това
Как да съхранявате други зеленчуци
04.05 | 14:30
-
Над 200 тона вносно агнешко залива пазара за Гергьовден
Съпредседателят на Национална овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) Симеон Караколев посочи,...
04.05 | 15:00
-
По-високи осигуровки или увеличение на пенсионната възраст? Мнението на работодатели и синдикати
Синдикатите обаче са категорични - по-високи осигуровки може, но не и по-късно пенсиониране.
04.05 | 14:29