Турски съд отново забрани YouTube 03.11 | 20:35
Този път съдът се аргуметира с публикуван на сайта скандален клип с участието на бившия председател на турската опозиция
![Турски съд отново забрани YouTube](http://inews.bg/pictures/5858_1004.jpg)
Турски съд отново наложи 30-месечна забрана на популярния сайт за видеообмен YouTube, само няколко дни след премахването ѝ, предаде Ройтерс. Мярката бе предприета заради повторното пускане на скандални видеоматериали.
Достъпът до YouTube, собственост на Google, бе блокиран от турското правителство още през май 2008 г., след като интернет потребители качиха видеозаписи, накърняващи паметта на основателя на съвременна Турция Мустафа Кемал Ататюрк.
В събота съд в Анкара вдигна забраната след като германска компания, собственост на турски граждани, съобщи, че е получила авторските права върху свързаните Ататюрк материали и след това е принудила YouTube да ги свали.
По-късно обаче клиповете отново бяха пуснати на сайта с аргумента, че те не нарушават авторските права на германската компания.
Забраната на YouTube беше възобновена след решение на друг съд в Анкара. Този път като мотив за наложената мярка обаче бе изтъкнат публикуван видеозапис, който показва бившия председател на турската опозиция в легло със своя помощничка.
Анадолската агенция съобщи, че съдът е информирал за своето решение телекомуникационните власти, които на свой ред обявиха, че ще решат до утре дали да приложат забраната.
Водещи
-
Не могат да разкодират телефона на Алексей Петров
Към този момент Софийската градска прокуратура още няма достъп до чувствителната информация в...
12.02 | 21:01
-
Бойкотът на супермаркетите: Ваня Григорова и Никола Янков в спор
От "никакъв ефект" до "може да има промени"
12.02 | 20:45
-
Слави Трифонов: Македонците и Мицкоски ще видят ЕС през крив макарон, много крив
Лидерът на ИТН излезе с остър коментар по повод днешното изявление на Християн Мицкоски, който...
12.02 | 20:30
-
Тръмп е разговарял с Путин и Зеленски за край на войната в Украйна (ОБНОВЕНА)
Американският президент потвърди новината в Truth Social
12.02 | 20:00
Най-четени
-
Опасна нова дрога: Какво представлява „слонската упойка“
Стефан Бакалов обясни пред NOVA, че идеята за наркотика е съвсем различна. „Мощността на...
12.02 | 10:45
-
Приеха на първо четене проектозакон за компенсации на хора, останали без ток по вина на ЕРП-тата
Целта е ЕРП-тата автоматично да компенсират всички абонати, а не само на тези, които са подали...
12.02 | 17:00
-
Борисов: Който не целува попа по ръката, целува кръста
Той отбеляза, че в дневния ред днес има само две точки, които касая хората.
12.02 | 11:00