Amazon се превръща в мобилен гигант? 16.10 | 09:53
Интернет гигантът преговарял за закупуването на производството на чипове на Texas Instruments
Щатската интернет компания Amazon.Com е в напреднала фаза на преговори за закупуването на доставчика на процесори за своя таблет Kindle – производителното звено на Texas Instruments Inc. Това съобщи израелският вестник Calcalist, цитиран от Reuters. Ходът е стъпка към вертикалната интеграция на продуктите на Amazon, която може да поведе компанията по пътя на създаване на собствена линия смартфони.
В материала се казва още, че сделката по закупуването на бизнеса с чипове на Texas Instruments може да струва милиарди долара. Тя може да превърне ръководената от Джеф Безос Amazon в директен конкурент на Apple и Samsung, които също правят собствени чипове.
Според анализатори притежаването на собствен бизнес с процесори може да спести на Amazon пари, ако компанията реши да продава по-големи количества от мобилните устройства. То може да помогне и за създаването на по-добри продукти.
От над година в публичното пространство се носят спекулации, че Amazon може да започнат да продават собствени смартфони. До момента компанията е не публикувала официално становище по темата.
От Texas Instruments съобщиха, че планират да се оттеглят от все по-конкурентния пазар на смартфони и таблети. Това даде повод на анализаторите от Уолстрийт да спекулират, че звеното за производство на чипове на компанията може да бъде продадено.
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
-
Над 110 млн. лв. ще похарчим за "черен петък"
Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на...
15.11 | 17:40
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
Желязков след дерогацията: Предстоят много предизвикателни дни, седмици и месеци пред рафинерията
Направихме най-доброто, смята премиерът
15.11 | 13:00
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15