Chrome най-накрая изпревари по популярност Internet Explorer 21.05 | 16:20
Google с най-силни позиции на азиатския пазар
След няколкогодишни опити да задмине по популярност мастодонта Internet Explorer, Google и техният браузър Chrome се възкачиха на лидерската позиция.
Според последни данни, предоставени от агенцията Stat Counter, браузърът на Google се радва на най-голяма популярност, докато IE на Microsoft e на второ място.
В предишната класация на Stat Counter, датираща от декември 2011 година, Chrome е пред Firefox на Mozilla, но е зад Internet Explorer.
Аналитиците коментират, че убийственият скок в популярността на Chrome е изненадващ, заради официалния старт на Internet Explorer 9 и многомилионната рекламна кампания от страна на Microsoft.
Според агенцията през последните две седмици Chrome е използван от 32,5 процента от потребителите, докато браузърът на Microsoft от 32,1 на сто.
Резултатите са базирани на интернет потреблението в световен мащаб.

В публикуваната от Stat Counter диаграма виждаме, че през последните три години сривът при продукта на Microsoft е грандиозен. Същото, но в обратна посока, важи за Chrome, къде виждаме, че растежът в популярността е повече от очебиен.
Интересни са и данните за дялово разпределение в отделни международни локации. Във Великобритания и САЩ например Internet Explorer е все още със значително по-голяма популярност, отколкото Chrome.
За сметка на това в Азия браузърът на Google е безапелационен лидер.
Водещи
-
Денков: Очакваме ясни отговори за геополитическата ориентация и действията срещу мафията на Радев
Той уточни, че Лена Бориславова сама е взела решение да не участва в листите на коалицията, а...
21.01 | 17:00
-
Приемната на БХК за правна помощ на бежанци и мигранти затвори
Това се клучва 30 години след откриването ѝ през 1996 г.
21.01 | 16:45
-
ЕП прати сделката с Меркосур в Съда на Европейския съюз
Това решение бе прието с минимален превес — 334 депутати подкрепиха резолюцията, 324 гласуваха...
21.01 | 16:30
-
Конфискуваха частично имуществото на Тимошенко
Същевременно съдът остави средствата в личната сметка на Тимошенко на нейно разположение, като...
21.01 | 16:30
Най-четени
-
Тръмп покани Румен Радев да представлява България в Съвета за мир
Американският президент разчита на София за решаване на конфликта в Газа
21.01 | 13:30
-
ОБЗОР След среднощни дебати и гласувания за Изборния кодекс: Бурни реакции в НС и обвинения за саботаж
Всичко това предизвика бурни реакции и негодувание сред депутатите.
21.01 | 10:45
-
160–170 волта в контакта: хората в села край Ботевград с години се оплакват от проблеми с тока
Освен това ще се извърши извънредна проверка за нерегламентирано завишаване на предоставената...
21.01 | 10:15