Goldman Sachs се готви да осребри половината от дела си във Facebook 17.05 | 09:57
Това ще стане с излизането на социалната мрежа на борсата
Американската инвестиционна банка Goldman Sachs възнамерява да осребри част от дела си в социалната мрежа Facebook при излизането на компанията на Марк Цукерберг на борсата, пише Bloomberg.
Goldman Sachs ще продаде около 1 млн. свои акции във Facebook, а инвестиционни фондове, които са собственост на банката, също ще продават и вероятно общото количество акции, което ще смени собственика си на борсата, ще е около 28,7 млн. В момента Goldman Sachs и различните ѝ фондове държат 65,9 млн. акции на социалната мрежа.
С операцията главният изпълнителен директор на Goldman Sachs Лойд Бланкфейн се надява, че ще преодолее негативните последици от скандала, в който банката се забърка преди два месеца. Тогава неин служител оповести подробности около отношението на висшия мениджмънт към работата в банката и към клиентите като цяло.
Към момента оценките сочат, че излизането на борсата от страна на Facebook, което ще се осъществи утре, 18 май, ще оцени компанията на 104 млрд. долара. Акциите ще се продават в ценови диапазон 34-38 долара.
Проучване на Bloomberg отпреди година сочи, че 69% от запитаните считат, че пазарна цена на Facebook над 50 млрд. долара е нереална. Сега, обаче, реалностите са явно променени.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Стотици смелчаци „спасяват” кръста в цялата страна
В Калофер се проведе така нареченото мъжко хоро в ледените води на река Тунджа, като се вярва,...
06.01 | 11:30