Microsoft представи Windows Phone 7 Mango 14.04 | 18:02
Софтуерът ще разполага с добавена реалност и хардуерно ускорен Internet Explorer 9
Microsoft представи детайли за своя най-новия ъпдейт на операционната система Windows 7 phone, наречена Mango, която ще включва добавена реалност и опции за многозадачен режим на работа (с няколко приложения едновременно), съобщава computerweekly.com.
Софтуерът бе представен по време на MIX - ежегодната конференция за разработчици, организирана от компанията. На нея Microsoft обяви, че инструментите за създаването на приложения за новата операционна система ще се появят през май. Ъпдейта Mango пък ще се появи по-късно през годината.
Сред новите функции на системата ще влизат хардуерно ускорен IE9 с HTML5, повишени възможности за работа в многозадачен режим, както и по-добра поддръжка на Office - документи в SkyDrive, съобщиха представители на компанията.
През февруари Microsoft се обедини с Nokia в стратегическо партньорство, чиято цел е до две години смартфоните на финландската компания да бъда снабдени с Windows Phone 7.
По време на форума от Microsoft се похвалиха, че разполага с приблизително 13 000 приложения, а над 1,5 милиона инструменти са били свалени досега. Все пак компанията трябва да измине дълъг път докато успее да догони Apple с нейните 350 000 приложения.
Водещи
-
СГС остави в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Двамата бяха привлечени като обвиняеми през март тази година. Днес съдът гледа делото срещу...
22.12 | 17:15
-
Акция на НАП и полицията: Иззеха райски газ от заведение в Ботевград
По случая е регистрирана преписка.
22.12 | 17:00
-
БНБ промени изискванията за управление на риска в банките
Управителният съвет въвежда нови европейски стандарти и подхода на ЕЦБ
22.12 | 16:45
-
Около 100 000 автомобила се очаква да излязат от София за предстоящите празнични дни за Коледа. Шофирайте внимателно!
Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили и да се увеличи пропускателната...
22.12 | 16:30
Най-четени
-
Рая Назарян отпадна като вариант за служебен премиер
Многократно сме обсъждали този въпрос, а и самата Рая Назарян е отговаряла на него – тя няма...
22.12 | 12:00
-
Предаването "Тази сутрин" на бТВ ще има временни водещи
Репортерът Росен Цветков, който и друг път е замествал водещи включително в сутрешния блок,...
22.12 | 10:15
-
Важен съвет в навечерието на влизането на еврото: Плащайте с карта!
Празничните дни не се отличават от другите дни в годината, освен това че ние бързаме, нямаме...
22.12 | 12:45