Nokia: Не замисляме смартфони под Android 04.12 | 07:04
Обява за работа в LinkedIn разбуни духовете, че финландците се насочват към платформата на Google

Финландската Nokia официално отрече плъзналия в мрежата слух, че все още обсъжда варианта да прави смартфони под Android.
Спекулациите по темата тръгнаха след като Nokia пусна обява за работа в професионалната социална мрежа LingedIn. В нея се търси софтуерен инженер, който да ръководи разработването на "вграден софтуер за Linux устройства и хардуерни драйвери за нашите вълнуващи нови продукти."
Говорителят на Nokia Дъг Доусън обаче потвърди, че обявата в LinkedIn не е свързана с разработването на телефони под Android, a за картографските приложения, които Nokia разработва.
"Нашата наскоро публикувана обява за работа е за човек, който да поддържа нашата услуга HERE Maps на други платформи (различни от Windows Phone), в това число iOS и Android”, написа Доусън в Twitter. Наскоро Nokia пусна HERE Maps за iPhone и iPad, като изглежда, че сега компанията се опитва да стартира софтуера си и под устройствата под Android, коментират от BGR.com.
Днес Nokia се опитва да пробие на пазара на смартфони с модели, работещи под Windows Phone, но за момента платформата на Microsoft е далеч от популярността на тези на Google и Apple.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45