Samsung обмисля да купи PC-звеното на HP? 23.08 | 19:31
Поведението на корейската компания свидетелства именно за това

Корейският електронен производител обмисля възможността да закупи бизнеса с персонални компютри на HP. Това предполагат информирани анонимни източници, цитирани от digitimes.com.
Изводите са на базата на скорошните контакти между Samsung и тайванските производители на лаптопи Quanta Computer, Compal Electronics и Pegatron Technology. Основна тема на разговорите била оценката на възможностите за аутсорсинг на поръчки за персонални компютри, изпълнявани от Samsung за тях.
Според източниците, които работят по веригата по доставки, е вероятно Samsung да започнат скоро да извършват доставки в малки количества към тези тайвански компании.
Всички ноутбуци на Samsung се произвеждат във фабрики в Китай, макар че в миналото компанията е осъществявала контакти на няколко пъти с тайвански производители относно аутсорсинг на поръчки, но без резултат.
В края на миналата седмица HP предизвика силни емоции в световната компютърна индустрия след като обяви, че прекратява бизнеса си с WebOS устройства, таблети и смартфони, работещи с платформата на Palm.
Корпорацията съобщи още, че ще направи и сериозни промени в РС подразделението, като вариантите са два – това звено да бъде обособено в отделна компания или да се следва модела на IBM, която преди седем години продаде бизнеса си с персонални компютри на китайската Lenovo.
Към момента HP е най-големият производител PC-та в света, следвана от Dell. Ако компанията реши да продаде своето РС подразделение, купувачът може да заеме първо място на световния пазар, коментират експерти.
Водещи
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Въпреки ремонта: Засилен трафик през „Дунав мост” при Русе
Очаква се румънските туристи да тръгнат напът по празниците
12.04 | 11:00
-
Почина канадският режисьор с български корени Тед Кочев
Негово дело е лентата "Рамбо: Първа кръв"
12.04 | 10:40
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Почина канадският режисьор с български корени Тед Кочев
Негово дело е лентата "Рамбо: Първа кръв"
12.04 | 10:40
-
Ветровита и дъждовна събота
12.04 | 09:15