Австрийски пенсионери окупират Поморие напролет 18.12 | 07:06
Вече има близо 6000 резервации за почивки в курортния комплекс
Близо 6 хиляди австрийски пенсионери са дали заявка да почиват в Поморие през пролетта на идната година.
Местните туроператори наблюдават увеличение на ранните записвания още от сега, съобщи кметът Иван Алексиев пред БТА.
15% ръст на туристите отчита общината за изминалия летен сезон. 41 699 души повече са посетили Поморие с цел туризъм, като 13 805 от тях са българи, а 27 894 – чужденци.
Приходите от туристически данък и туристически такси са с 268 хиляди лева повече в сравнение с миналата година, отбелязва Алексиев. Наблюдава се и значително увеличение на
декларираните нощувки – с 255 340 повече през тази година
Увеличение има и на събраните приходите от посещения на туристите на архитектурно-историческите и културните забележителности на града.
Общината е изразходвала за туристическа реклама 15 400 лева, 9 031 лева – за участие в туристически борси и 1 500 лева за Туристическия информационен център, отчете още кметът.
До пролетта на 2013 година трябва да приключат строителните работи по проекта "Поморие -
туристическа атракция, град на солта, древни история и традиции", стана ясно от думите му. Проектът предвижда изграждане на инфраструктура около музея на солта, озеленяване в района и атракциони.
90 000 лева пък са отпуснати за първия етап от реставрирането и консервацията на една от най-големите в България антични гробници – Поморийската тракийска куполна гробница. Парите са по проект "Виа Понтика" и са отпуснати от Министерския съвет.
Поморийската гробница датира от II-IV век след Христа, с височина осем метра и може да се свърже както с останалите тракийски гробници в България, така и с римската архитектура на мавзолеите.
Водещи
-
Иван Кръстев: Разпадането на ЕС е възможен сценарий, но за България това би било трагедия
Светът влиза в етап на трайна нестабилност, а международният ред след края на Студената война...
07.01 | 21:00
-
Съд спря временно новия формат на матурата по математика след 7 клас
Той беше атакуван в съдебна зала от родители
07.01 | 20:45
-
Пригответе си от 50 до над 300 евро за кръщене или църковен брак
Новите цени на църковните свещи - от 20 евроцента до 4 евро
07.01 | 20:30
-
АПИ: Застудяане от утре, дъжд, сняг и хлъзгави пътища
Вижте и прогнозата за времето на НИМХ за 8 януари
07.01 | 20:16
Най-четени
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30