Екипирайте се добре и тръгвайте към Витоша 03.11 | 09:48
На Витоша работят кабинковият лифт от кв. „Симеоново” до х. „Алеко” и седалковият лифт от кв. „Драгалевци”

Добри са условията за туризъм в планините, съобщи за Агенция "Фокус” дежурният спасител в Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския Червен кръст (БЧК).
Температурите в планините в сутрешните часове са между 3 и 9 градуса.
На х. "Алеко” на Витоша е 6 градуса, времето е тихо и ясно. В курорта Боровец на Рила е 6 градуса, има разкъсана облачност и слаб вятър. В Банско е 5 градуса, времето е тихо и ясно.
На х. "Студенец” в Родопите е 7 градуса, времето е тихо и ясно. На връх Ботев в Стара планина е 3 градуса, времето е ясно, духа умерен вятър.
На Витоша работят кабинковият лифт от кв. "Симеоново” до х. "Алеко” и седалковият лифт от кв. "Драгалевци”.
Планинските спасители съветват туристите да отиват в планината подготвени – да знаят къде отиват, по какъв маршрут ще минат, с каква екипировка.
Водещи
-
Времето - лятно, морето - бурно
Времето в следващите дни ще запази спокойния си летен ритъм
06.09 | 09:15
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
Най-четени
-
Времето - лятно, морето - бурно
Времето в следващите дни ще запази спокойния си летен ритъм
06.09 | 09:15
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30