Илин Димитров: Длъжен бях да отиграя топката и да поканя Мъск у нас 24.11 | 19:30
Българин ще се срещне с най-богатия човек в света и лично ще му поднесе поканата, обяви министърът на туризма

Всъщност г-н Мъск не открива топлата вода и не е първата световна личност, която вижда колко красива е България и споделя това. Аз, като министър на туризма, бях длъжен да отиграя вдигнатата топка и да поканя Мъск у нас. И вече три дни в България се говори за туризъм, Белоградчишките скали и други позитивни конотации.
Това заяви служебният министър на туризма Илин Димитров в "Лице в лице" по bTV по повод своята покана към Илон Мъск да посети България.
"Ние сме изпратили официална покана от министерството и не сме поканили само него, а и създателите на играта, на която играе Илон Мъск", добави той, цитиран от "24 часа".
Илин Димитров заяви, че българин ще се срещне с Илон Мъск и лично ще му поднесе поканата.
"Все още нямаме отговор. Когато получим, ще го разпространим", заяви министърът.
Той обясни, че проблемът с инфраструктурата на страната не е от вчера и подчерта липсата на достъпност до подобни забележителности в България.
"Да, ние имаме прекрасни места, но пътищата са лоши, инфраструктурата е лоша. Повечето красиви места са откъснати. Не е работа на министерството на туризма да асфалтира улици", коментира министър Димитров и добави, че България се възстановява добре, на фона на другите държави.
"Очакваме добър зимен туристически сезон. България става все по-популярна. И докато чуждите курорти вдигат ударно цените, ние успяхме да запазим едно чудесно съотношение между качество и цена на услугите ни. Зимните ни курорти се развиват много добре и аз съм щастлив", обясни още министърът.
По повод трудностите, които украинските бежанци изпитват, Илин Димитров заяви: "Министерството на туризма отговаря единствено за администриране на тази програма. Ние сравняваме данните от 7 списъка, като само един е от хотелите и когато видим къде е настанено едно лице предвиждаме програмата за плащане."
Водещи
-
Община Раковски обмисля да издигне статуя на папа Франциск
Днес е вторият ден от 3-дневния траур в общината, дом на най-голямата католическа общност в...
22.04 | 17:59
-
Христо Грозев пред ЕП: За Русия хибридната война е идеология и индустрия
Много от тези операции се извършват от отдел на ГРУ с не повече от стотина служители
22.04 | 17:40
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20
-
По-строги наказания за насилие над животни влизат в Наказателния кодекс
Протестите в София, Русе и други градове доведоха до законодателни промени
22.04 | 16:59
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
Мрежата завря! Съсипа Петков заради коментара му за папата
Остри коментари в социалните мрежи публикуваха политически анализатори по повод публикацията...
22.04 | 14:15
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20