Нощувайте като бездомници 22.02 | 13:48
Или необичайната идея на един хотел

Хотел в Гьотеборг, Швеция, има необичайна оферта за туристите. Той се опитва да привлече всички, които са готови да опитат една нощувка като бездомници, съобщава Daily Telegraph.
Faktum Hotel всъщност не разполага с легла, бани и покрив, но вместо това е интересна алтернатива за любителите на необичайните преживявания.
Всъщност хотелът е избрал десет места в града, които са известни като локации, на които се събират бездомниците. Именно там туристите имат възможност да опитат живота на улицата.
Възможностите за "настаняване” са илюстрирани на сайта на хотела със снимки, пресъздаващи реалната атмосфера. Фотографиите са на места като паркове, тоалетни в стари фабрики, тротоари и мостове под магистрали.
Всяко от местата за настаняване е описано подробно, като се изтъкват положителните му черти, както сме свикнали да виждаме, че правят реалните хотели.
Цената на "стая” за една нощувка е 10 паунда и се предлага опцията да резервирате място като подарък за някого. До момента са събрани почти 10 хил. евро от нощувки, а средствата ще отидат за благотворителна дейност за бездомници и социално слаби хора.
Водещи
-
ВВС купува нови обувки на пилотите за над 1 милион лева
Армията търси още коли и генератори
07.10 | 10:15
-
"Елените": Водопад се спуска от големи бетонни късове
Вчера жителите бяха допуснати за малко - само да си вземат най-необходимото като лекарства,...
07.10 | 09:45
-
Сняг за сезона заваля тази сутрин по високопланинските проходи в областСмолян.
Въпреки това от Агенция "Пътна инфраструктура" призовават шофьорите да се движат с повишено...
07.10 | 09:30
-
Изплащането на пенсиите за месец октомври стартира от днес
От НОИ уточниха също, че изплащането на обезщетенията за безработица за настоящия месец ще се...
07.10 | 09:15
Най-четени
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври
Жълт код е обявен за Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, София-област, Пазарджик, Смолян,...
07.10 | 08:26
-
Заради проливния дъжд е обявен неучебен ден за училища и детски градини на територията на община Царево
Продължава да се следи обстановката и при риск от наводнение ще бъдат предприети съответните...
07.10 | 08:45
-
Сняг за сезона заваля тази сутрин по високопланинските проходи в областСмолян.
Въпреки това от Агенция "Пътна инфраструктура" призовават шофьорите да се движат с повишено...
07.10 | 09:30