Оставаме предпочитана дестинация за израелските туристи 20.08 | 17:17
Рекламираме морския си и спа туризъм в израелски вестници

България е втората най-посещавана дестинация от израелски туристи след САЩ в момента. Това стана ясно на среща на министъра на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев с Шаул Камиса Раз, извънреден и пълномощен посланик на Държавата Израел в България.
Вече се усеща възстановяване на резервациите от Израел, заяви Добрев. Той запозна Шаул Камиса Раз с рекламна кампания на България, която Министерството на икономиката, енергетиката и туризма стартира днес в четири от най-тиражните вестници в Израел.
Десетдневната кампания цели да повиши интереса на израелските туристи към нашата страна като дестинация за морски и спа туризъм. За провеждане на кампанията са избрани вестниците Yediot Achronot, Israel Hayom, Maariv, и Haaretz.
Първите са три от най-тиражните ежедневници в Израел, а Haaretz е най-старият всекидневник в страната, който се публикува на иврит и английски език.
Традиционно най-голям интерес към почивки в България има през юли и август, следвани от месеците юни и септември. Средната продължителност на пътуванията на израелски граждани в нашата страна е седем нощувки. Туристите предпочитат настаняване в луксозни хотели, като залагат на разнообразната и качествена храна. През последните години се отбелязва повишен интерес от страна на израелските туристи към нашата страна, като все по-често лятната и зимната почивка се съчетава с балнеолечебни програми.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев: Натискът за предсрочни избори ще се усилва
Според него правителството е в режим на оцеляване
08.09 | 11:20
-
Празнуваме Рождество Богородично
08.09 | 11:00
-
Министър Дилов: Отбранителната индустрия осигурява над 4 на сто от БВП
Основна причина за ръста в износа на продукти, свързани с отбраната, е войната между Украйна и...
08.09 | 10:20
Най-четени
-
Побоят над МВР шефа в Русе: Противоречива информация и различни версии
Тихомир Безлов и Любомир Рангелов с горещ коментар
08.09 | 09:45