1 млн. евро е глобата за катастрофата с "Коста Конкордия" 12.04 | 11:58
Costa Croicere успя да постигне споразумение и се размина единствено с глоба
Съдът в Тоскана обяви, че налага на италианската фирма Costa Croicere глоба от 1 млн. евро заради корабокрушението на круизния кораб "Коста Конкордия” - инцидент, при който загинаха 32 души.
Компанията помоли за сключването на споразумение, за да се договорят административните санкции. Съдия Валерия Монтесарчо прие правното основание след изслушването, съобщава Huffington Post.
Costa Croicere се опита да обвини изцяло капитана Франческо Счетино за инцидента с круизния кораб, който се заби в риф край тосканския остров Джилио на 13 януари миналата година. Корабът получи 70-метрова пукнатина на корпуса, а след това се преобърна във водата.
Счетино е обвинен в непредумишлено убийство, причиняване на корабокрушение и изоставяне на кораба преди всички пътници да са евакуирани.
От своя страна, капитанът твърди, че е управлявал изключително адекватно кораба, приближавайки го до пристанището и е помогнал за спасяването на човешки животи. Той поддържа версията, че рифът не е бил маркиран на навигационната карта на кораба.
Моряците в района обаче твърдят, че рифът е добре позната туристическа атракция.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
НА ЖИВО Фестивалът "Сурва" в Перник
24.01 | 10:39