Черноморец взе бургаското дерби 25.03 | 20:10

"Акулите" надвиха Нефтохимик с категоричното 4:0

От Божидар Азманов

Черноморец победи Нефтохимик с категоричното 4:0 в бургаското дерби и взе реванш са загубите от своите съграждани в редовния сезон.

Попаденията за "акулите" отбелязаха Симеон Райков и Милчо Ангелов през първото полувреме, а през втората част се разписаха отново Ангелов и Жереми Манзоро.Капитанът Лъчезар Балтанов пък пропусна дузпа.

Така Черноморец постигна първа победа срещу своя съперник в едва третия мач помежду им през този сезон. С нея те събраха актив от 31 точки и вече са само на три от Славия в борбата за оцеляване. "Белите" обаче са с мач по-малко, а в този кръг те почиват.

"Шейховете" остават на последното 14-о място в А група със само 12 спечелени точки и имат шансове за оцеляване само на теория.