По Черноморието живеят в страх от водна криза 24.09 | 16:20
До няколко месеца ни грози сценарият от Перник, казват местни

Граждани поискаха среща с областния управител на Бургас Вълчо Чолаков заради заплахата от водна криза в региона. Първоначално събитието бе планувано като протест, но премина като мирен разговор за между хората и институцията, съобщава БНТ.
Гражданите се опасяват, че не се взимат адекватни мерки и в най-скоро време Южното Черноморие ще премине на воден режим заради проблема със засушаването и сечта край язовир Камчия.
От своя страна областният управител отговори, че мерки са взети и се работи по план язовирите Порой и Ахелой да захранят Камчия, в който има вода за поне 10 месеца.
"Въпросът, който зададохме, след като още в самото начало на годината стана ясно, че ще има водна криза, защо не са се предприели тези действия тогава, за да сме сигурни и спокойни, че сега вече този процес ще е приключил. Не получихме отговор, не са предприети такива действия. Питахме кога ще започнат, Чолаков не знае кога ще започнат", заяви Костадин Костадинов, лидер на ПП "Възраждане".
"Реално ни грози до няколко месеца сценарият с Перник и най-вероятно ще посрещнем новата година на воден режим, което ние не желаем", смята Виктория Върбанова.
"Започнати се процедури по изготвяне на парцеларни планове от ВИК и съответните общини, които парцеларни планове предвиждат свързване на двата язовира към деривацията на Камчия, тоест по тези проекти вече се работи. В ход е и процедура и за прехвърляне на собствеността на самите язовири, за да може да бъде осъществено съответното финансиране", каза Вълчо Чолаков, областен управител на Бургас.
Водещи
-
Борисов с коментар за доклада за РСМ
Когато България е единна, можем да постигаме резултати и да защитаваме националния интерес на...
09.07 | 19:00
-
Край на мобилните телефони в училищата
Правителството одобри промени в закона за училищното образование
09.07 | 18:45
-
Обявяват 8 нови процедури по Програма "Развитие на регионите"
Българските региони ще имат достъп до пълния ресурс от 6,6 млрд. лв. за различни по вид...
09.07 | 18:30
-
Росен Христов заежда дело за политическо преследване
Той смята за крайна цел на атаката срещу себе си президента Румен Радев, в чието служебно...
09.07 | 18:15
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
Кметът на Варна остава в ареста
Разследването остава динамично и ще следим развитието на случая в реално време.
09.07 | 11:45