Opel пуска първия си електромобил през 2013 година 16.05 | 11:01
Компанията и сега може да се похвали с модел от серията Opel Ampera
След големите си конкуренти от BMW, Mercedes и Volkswagen, и от Opel решиха да пуснат модел на батерии.
Според информация на "Ди Велт" първият автомобил на батерии, произведен от Opel, се очаква да излезе на пазара през 2013 година.
Новият шеф на Opel Карл Фридрих Щраке заяви, цитиран от изданието, че през първата половина на 2013 година на пазара ще се пови нов модел Opel от ниския клас с работно наименование Junior, като до края на 2013 година ще излезе и негова версия, задвижвана на батерии.
Дъщерната на General Motors компания и сега може да се похвали с модел от серията Opel Ampera, който може да се причисли към класа на електромобилите. При този модел на Opel Ampera обаче не се касае за пълно задвижване на ток, защото той притежава малък акумулатор, който може да работи и с традиционен двигател. Акумулаторът може да захранва и специален генератор, като това понижило чувствително разхода на гориво.
Кола с подобен акумулатор би могла да измине до 700 километра, много повече дори от бъдещите електромобили.Тази модификация на Ampera ще се появи дори по-рано на пазара, още в края на тази година.
Според думите на Щраке, компанията очаква да продаде между 6 000 и 8 000 автомобила Opel Ampera само през първите месеци след официалното и излизане на пазара.
Inews припомня че от BMW още в края на миналата година съобщиха че ще инвестират 400 милиона евро за производството на електромобили. В началото на 2011 година пък свои решения за електромобили представиха Mercedes-Benz и Ford.
Водещи
-
БАБХ с позиция за маслото, заради което КЗК глоби две фирми
От Агенцията казват, че са действали веднага, след като са получили сигнала със съмнения за...
23.06 | 21:00
-
Денков: В "Прогресивна България" има хаос и някой трябва да го подреди
„И когато част от този хаос е да вземеш без обосновка 3,8 млрд. евро, това е проблем“, заяви...
23.06 | 20:45
-
Без Дара на Dream Fest в Баку заради участие на руски певци в събитието
Решението й идва след силна обществена реакция
23.06 | 20:29
-
Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление
23.06 | 20:15
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45