242 млн. лева вече са договорени по ОПАК 15.05 | 15:47
Едни от най-големите проекти са за магистратите и съдебните служители

Близо 242 млн. лева или 68,4% от общият бюджет на Оперативна програма "Административен капацитет" (ОПАК) са договорени до момента, съобщават от Министерството на финансите (МФ).
От тези средства за вече реализирани дейности по проекти са разплатени 106,6 млн. лева или 30,2%, като за последните два месеца на бенефициенти по ОПАК са разплатени 2,8 млн. лева. Само за месец април 2012 г. са одобрени договори за над 14,6 млн. лева.
През март и април стартираха 18 нови проекта, като по-голямата част от тях са на общини. Те предвиждат дейности за ефективна координация и партньорство при разработване и провеждане на политики, както и транснационално и междурегионално сътрудничество с други държави членки.
Едни от най-мащабните проекти са за близо 12 млн. лева и ще се изпълняват от Националния институт на правосъдието и Института по публична администрация. По ОПАК ще се финансират дейности за повишаване на професионалната квалификация на магистратите и съдебните служители чрез обучения по специализирани теми от европейското право, както и прилагане на добри европейски практики в сферата на европейското наказателно-процесуално право.
Предвидени са и обучения на държавни служители за прилагане на добри практики на административната дейност и подобряване на обслужването за гражданите и бизнеса.
Водещи
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
-
Росен Желязков ще води българската делегация за 80-ата сесия на ООН
Премиерът ще участва и в традиционния прием, даван от президента на САЩ Доналд Тръмп
21.09 | 16:24
Най-четени
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00