Toshiba дава 37,6 млн. евро за соларен парк у нас* 24.01 | 10:51
БЕХ и японската компания подписаха Меморандум за сътрудничество

* Информацията е актуализирана към 18.00 часа.
Toshiba и Българският енергиен холдинг (БЕХ) подписаха Меморандум за сътрудничество, според който двете страни ще си сътрудничат в развитието на енергетиката и енергийната ефективност, съобщават от японската компания.
Документът реално отбелязва завъшването на рехабилитацията на Марица-Изток 2, направена от Toshiba.
Всъщност японската компания и БЕХ са в дългогодишно сътрудничество – Toshiba участва с доставка на оборудване за ПАВЕЦ "Чаира" и рехабилитацията на АЕЦ "Козлодуй" и Марица Изток 2.
Министърът на енергетиката, икономиката и туризма Трайчо Трайков постави подпис под споразумението от името на БЕХ. Той е част от делегацията, водена от премиера Бойко Борисов, в Япония.
С подписването на меморандума Toshiba ще помага правителството с техническо сътрудничество в областта на енергийната политика и изграждането на инфраструктурата, производството на електроенергия, включително топлоенергия, ядрена, слънчева фотоволтаична енергия и хидроенергия. Компанията ще може да развива и фотоволтаични проекти на територията на страната.
В изпълнение на това Toshiba, съвместно с Tokyo Electric Power и японското правителство, официално обявиха, че ще работят за изграждането на най-голямата соларна електроцентрала в света край Ямбол, стана ясно още от разговорите на енергийния министър Трайчо Трайков в Токио.
Припомняме ви, че информация за мащабния проект изтече още в края на миналата седмица. Днес (24 януари) от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма обявиха, че инвестицията на Toshiba е на стойност 37,6 млн. евро. Проектът с мощност 10-мегавата, ще захранва с електроенергия близо 2 хил. домакинства.
Водещи
-
ВАС обяви нищожност на разпоредби от наредбата да оценяване на резултатите от зрелостните изпити в 12 клас
Става дума за разпоредби от Наредба № 11 от 1 септември 2016 година за оценяване на...
28.03 | 17:40
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Бил Гейтс: Хората няма да бъдат нужни „за повечето неща“ в рамките на следващите десет години
Гейтс определи тази визия за новата ера като „безплатен интелект“, в разговор миналия месец с...
28.03 | 17:00
-
Цените на плодовете и зеленчуците ще падат след средата на април
Млякото поскъпна със 17% за година
28.03 | 16:30
Най-четени
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Правителството залага 3 милиарда лева за капиталови разходи в инфраструктурни проекти
Други важни инфраструктурни проекти
28.03 | 11:59
-
Баба Марта показа нрава си и посипа със сняг някои части на страната
Нищо, че вече е пролет
28.03 | 15:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45