Безработицата в Русе била нулева 27.07 | 16:28
Хората от бизнеса твърдят, че обявени свободни позиции има, но кандидати за тях липсват

Бизнесът в Русе обяви, че безработицата в града е нулева. Като причина за това работодателите посочиха незаинтересоваността на гражданите на града към многобройните обяви за наемане на персонал. По техните думи независимо колко и какви свободни места са обявили те, желаещи за тях все няма.
Представителите на бизнеса в града са решили как ще се справят с този проблем. Те предвиждат изграждането на общ сайт за обмяна на опит, свързан с предлагането на работа, информира Нова телевизия.
По този начин всички работодатели ще споделят своят опит на едно място. Освен това на едно място ще се съберат и повече хора, които търсят работа.
"Така ще бъдем първия град в България, който ще ги накара всички, като си търсят работа, първо в Русе да потърсят”, обяснява бизнесменът от крайдунавския град Мартин Йорданов.
Към момента в Русе се отчита немалка безработица. Въпреки това работодателите там са изправени пред истинско предизвикателство, когато си търсят кандидати за някоя свободна позиция. Те подчертава, че вероятно причината е в това, че гражданите на града предпочитат да са безработни, вместо да се занимават с нещо, което не им е по вкуса.
Припомняме, че преди да подаде оставка, кабинетът "Орешарски" прие отпускането на допълнителни 3 млн. лева разходи на социалното министерство за сметка на харчовете по централния бюджет за 2014 г. Целта е да се ограничи безработицата чрез осигуряване на заетост в дейности по опазване на обществения ред по Национална програма "Сигурност".
Реализацията на програмата, от една страна, осигурява работа и доходи от труд на безработни лица, а от друга - допринася за подобряване на сигурността и опазване на обществения ред в страната, като допълнителен ефект е и подпомагането на възрастни и болни хора при възникване на аварии или бедствия.
Водещи
-
Нов политически сезон - нови заявки
По думите му България през 2025 г. е в будна кома и се е превърнала в държава на абсурда - уж...
03.09 | 17:58
-
Черният леопард е забелязан край Дупница
На мястото е извършен обход от полицейски екип, но не са открити следи, които да потвърдят...
03.09 | 17:40
-
Путин заяви днес, че е готов да се срещне с президента на Украйна Володимир Зеленски
"Ако Зеленски е заинтересован от среща, нека дойде в Москва и срещата ще се състои. Ако...
03.09 | 17:20
-
По-тежки обвинения за Никола Бургазлиев след смъртта на Христина, премазана от АТВ
Очаква се наблюдаващият прокурор, който ще поеме делото, да прецени за евентуална...
03.09 | 16:59
Най-четени
-
Кирил Петков е с нова визия – пуснал си е брада
Това стана ясно днес при старта на новия политически сезон, който започна след 33 ваканция на...
03.09 | 13:30
-
Цончо Ганев: Народът обеднява с всеки един ден преди еврозоната
"Политиките, които води правителството, са пагубни, задлъжняваме с колосални темпове - 16...
03.09 | 11:15
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Василев: Какво дири вицепремиерът на евроатлантическия кабинет в Китай
"Държавата е завладяна от Борисов и Пеевски, премиерът е фигурант", допълни той.
03.09 | 12:15