ВМЗ-Сопот пак се готви са протест 03.12 | 12:05
Ръководството на дружеството не е изпълнило споразумението със синдикатите

Във ВМЗ-Сопот започва събиране на подписка за обявяване на ефективни стачни действия от днес (3 декември), информират от КНСБ.
До 30 ноември по подписано споразумение между мениджърския екип на дружеството и ръководствата на КНСБ и КТ "Подкрепа" трябваше да бъдат изплатени заплатата за септември и авансът за октомври 2012 г. Работниците са получили обаче по едва 69 лева за септември.
Към настоящия момент на работниците и служителите вече се дължат и авансът за ноември и заплатата за октомври 2012 г., като общо за четирите плащания на 3100-те оръжейници се дължат 2,3 млн. лева без осигуровки.
Обединеният Стачен комитет и синдикалните ръководства на КНСБ и КТ "Подкрепа" в дружеството са категорични, че стачните действия ще продължат до изплащане на всички дължими суми към персонала, категорични са синдикатите.
Водещи
-
Две зодии да внимават с парите това лято
Астролозите предупреждават, че именно за тях следващите месеци ще изискват повече внимание към...
14.06 | 11:40
-
От бомбоубежищата в Тел Авив: Майки с детски храни и хора с домашни любимци
От вчера в Израел има извънредно положение
14.06 | 11:20
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
Най-четени
-
Иран и Израел си размениха нови въздушни удари
14.06 | 10:00