Дунав мост 2 е готов на 98% 06.02 | 16:33
Очаква се съоръжението да бъде пуснато през май
Проектът за изграждането на Дунав мост 2 е готов на 98%, а работите по него трябва да приключат през пролетта.
Това стана ясно по време на инспекцията на обекта във Видин от премиера Бойко Борисов и министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски.
"Съгласно работната програма на изпълнителя строителството на моста трябва да приключи през април, което означава, че можем да очакваме през май да пуснем съоръжението в експлоатация”, каза Московски.
Според Борисов съоръжението може да бъде открито на 9 май.
По думите на Московски, за да се спазят тези срокове, метеорологичните условия трябва да позволяват на строителя да изпълни довършителните дейности и да се активизират преговорите с румънската страна за създаването на смесеното дружество, което ще го управлява.
"Плащанията по проекта са равномерни, като заедно с договора за изграждане на прилежащата инфраструктура, сме изплатили над 207 млн. евро”, каза Московски. Той отбеляза, че това е поредният проект по ИСПА, който успява да навакса големите закъснения.
Дейностите по изграждане на Дунав мост 2 са разделени в два договора – изграждане на мостовото съоръжение и на прилежащата инфраструктура към него. През 2013 г. предстои да бъде завършено полагането на ж.п. линията и на пътната настилка върху моста, да се довърши работата по електрификацията на линията и да се свържат инсталациите и др.
Дейностите по изграждане на прилежащата инфраструктурата приключиха миналата година и обектите вече имат издаден акт 15, припомнят от транспортното министерство.
Водещи
-
Слаб летен сезон по морето
Над 30% отлив на туристи отчитат хотелиери и ресторантьори по Южното ни Черноморие
11.07 | 12:00
-
Даниел Бузов: Вероятно скоро вътрешният министър ще обяви цялата истина по случая Петрохан - Околчица
Журналистът с нови разкрития за трагедията
11.07 | 11:40
-
Българин с обвинение в САЩ за опит да трансферира 300 000 долара от конфискувана криптовалута
Пред съда в Лексингтън Росен Йосифов е пледирал, че е невинен, делото му ще се гледа на 14...
11.07 | 11:20
-
Зеленски обяви създаването на специално военно командване за удари дълбоко в Русия
Според него натрупаният опит от използването на дронове с голям обсег и високоточни оръжия...
11.07 | 11:00
Най-четени
-
Загина синът на Весела Лечева
36-годишния Мартин Велев почина след инцидент с джет на Халкидики
11.07 | 09:15
-
Почина вторият български космонавт Александър Александров
За загубата съобщиха премиерът Румен Радев и първият бг коспонавт Георги Иванов
11.07 | 10:00
-
Зеленски обяви създаването на специално военно командване за удари дълбоко в Русия
Според него натрупаният опит от използването на дронове с голям обсег и високоточни оръжия...
11.07 | 11:00