Енергетиката е болен сектор, смята Асен Василев 04.08 | 17:54

Петпроцентовото поевтиняване на тока това лято може да натовари данъкоплатеца

От Елица Елефтерова

Докладът за състоянието на енергетиката, представен от енергийния министър Драгомир Стойнев, показва един изключително болен сектор, който трябва да се лекува с доста сериозни и дълбоки реформи. Това коментира пред БНР бившият енергиен министър в служебния кабинет Асен Василев.

Според него петпроцентовото поевтиняване на тока това лято може да натовари данъкоплатеца и да доведе до допълнително задлъжняване на НЕК, защото почива на погрешни прогнози за производството на задължително изкупуваната зелена енергия и за приходите от парникови квоти.

По-рано през деня сегашният министър на икономиката Драгомир Стойнев коментира, че евентуално вето от страна на президента Росен Плевнелиев върху промените в закона за бюджета поставя под въпрос плащанията по програмите за социално слабите и плащанията на задълженията на държавата към бизнеса.

Водещи

Най-четени