За да плащате парно на равни вноски - заявете до 5 септември 23.08 | 16:27
За следващия отоплителен сезон вноските ще бъдат средно по 80 лева на месец

"Топлофикация София" удължава крайния срок за приемане на заявления за плащане на топлинна енергия на равни месечни вноски до 5 септември 2012 година.
"Много хора избират тази схема, защото дава възможност за разпределение на финансовата тежест равномерно през цялата година и семействата могат да планират разходите на домакинството си. По този начин се намалява рискът през зимата хората да се сблъскат с непосилни за плащане сметки, просрочия и трупане на лихви, които допълнително биха натоварили семейния бюджет",обясни Стоян Цветанов, изпълнителен директор на топлофикацията.
Клиентите, които са избрали заплащането на равни вноски всеки месец, получават съобщение за фактурираното количество енергия, което е разпределено за тяхното жилище, но заплащат сумата, която е договорена като равна месечна вноска. Размерът на тази сума също е отразен в месечното съобщение.
Размерът на равната месечна вноска се определя като реално потребената в едно домакинство топлинна енергия през предходния едногодишен период се разделя на 12 месеца. Месечното количество енергия се умножава по определената за новия сезон цена на топлинната енергия.
Плащането на равни вноски започва от септември и продължава до август на следващата година. Тогава ще се сравнят сумите за 12-те равни месечни вноски и сумите за фактурираното количество топлинна енергия. Разликата ще бъде сума за доплащане или за възстановяване. Ако има сума за доплащане, тя ще се добави към "равната вноска” за последния месец. Ако има сума за възстановяване, тя ще бъде извадена от "равната вноска” за месеца.
Според изчисленията на експертите от компанията при нормална консумация в едно средно по големина жилище от 72 кв. м равната месечна вноска през периода 1 септември 2012 г.- 31 август 2013 г. ще бъде около 80 лв. месечно. При по-големите апартаменти, от 85 кв. м. например, ще се плаща по около 90 лева месечна равна вноска.
Заявления за преминаване към заплащане на топлинната енергия на равни месечни вноски клиентите могат да изтеглят от www.toplo.bg или да вземат от касите и центровете за обслужване на клиенти на компанията.
Попълнената бланка могат да пуснат в пощенските кутии, поставени във всички каси на дружеството или да подадат в центровете за обслужване на потребителите в съответните топлорайони и в деловодството на Централното управление. Заявления могат да се изпращат и по пощата на адрес: гр. София 1680, ул. "Ястребец” №23. Ако вече ползвате тази услуга, не е необходимо да подавате ново заявление.
"Смятам, че ако клиентите ни отделят малко време, за да се информират за схемата, могат да направят разумен избор и да оценят предимствата на това да можеш да планираш точно разходите си и в тежките зимни месеци да плащаш сметка под 100 лева например.”, категоричен е Цветанов.
Допълнителни разяснения по схемата всеки желаещ може да получи в клиентските центрове и на тел. 859 41 63 и 958 24 73. Информационни плакати са поставени и във всички офиси на компанията и в още над 50 каси на наши партньори. Те предлагат нагледни примери за предимствата на плащането на равни месечни вноски.
Водещи
-
Среща на върха между руския президент Владимир Путин и държавния глава на САЩ Доналд Тръмп може да се проведе още следващата седмица
Два източника, запознати с преговорите, съобщиха пред американската медия, че срещата се...
08.08 | 15:00
-
Българите се нареждат на трето място сред 30 европейски страни по продължителност на живота в добро здравословно състояние
Те живеят в добро здраве средно 68,6 г., като страната ни е изпреварвана по този показател от...
08.08 | 14:45
-
Огънят в Сакар взе невинни жертви
Природозащитниците апелират да не бъдем безразлични, защото природата няма втори шанс.
08.08 | 14:30
-
Стотици сигнали за пожари блокираха 112
От МВР напомнят, че при големи бедствия и катаклизми, трафикът от обаждания към 112 рязко се...
08.08 | 14:15
Най-четени
-
Дебора: За мен пускането Георги за 10 000 лева е просто абсурдно
"Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете...
08.08 | 09:15
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59