Започна обсъждането на новата класификация на професиите 01.11 | 15:40
Класификацията ще се изготвя според изискванията на европейска препоръка, така че списъците с професии на отделните държави - членки в ЕС да бъдат сравними
Започна обществено обсъждане на новата Национална класификация на професиите и длъжностите (НКПД) за 2011 година, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика (МТСП).
Бележки и коментари по проекта могат да се предоставят до 26 ноември 2010 г., преди НКПД да бъде утвърдена и внедрена в регистрите на НАП, НОИ и националната статистика. Проектът е достъпен на сайта на социалното министерство: http://www.mlsp.government.bg.
Предложения по предлаганите позиции, както и за включване на нови длъжности, се подават по електронната поща на naydenov@mlsp.government.bg, допълват от ведомството. Публикуваният за обсъждане проект е разработен във връзка с Препоръка на Комисията на Европейските общности от 29.10.2009 г. и Регламент (ЕО) № 1022/2009 (ОВ, L 283 от 30 октомври 2009 г.). Препоръката задължава държавите-членки да използват сравними класификации на професиите, основани на Международната стандартна класификация на професиите ISCO-08.
Водещи
-
Първан Симеонов: Румен Радев видимо влезе в кампаниен режим
Политологът е на мнение, че управляващите са разрешили успешно казуса с "Лукойл"
19.11 | 21:00
-
Михаил Миков: Бюджетът за 2026 г. е милитаристичен, води до задлъжняване
Сполред него решението на КС за референдума за еврото е тежко наказание за Киселова
19.11 | 20:45
-
При работа в почивни дни с увеличение от 75% се заплаща само извънредният труд
За работещите по график не се предвижда увеличение
19.11 | 20:30
-
Словакия ще заведе иск срещу ЕС заради плановете за прекратяване доставките на руски газ
Премиерът Роберт Фицо не обяви каква компенсация би могло да търси правителството на страната,...
19.11 | 20:15
Най-четени
-
Асен Василев: Борисов да каже имал ли е тайна закуска с Румен Спецов и Валентин Златев
„Виждаме едно огромно бързане и опит да се наложи най-пагубният бюджет за последните 25 години...
19.11 | 11:15
-
25 млн. евро е предвидената финансова подкрепа по програма „Енергийна сигурност“ до 2028 г.
Това съобщи министърът на енергетиката Жечо Станков
19.11 | 15:20
-
Илиян Василев: „Наш“ човек ще купи Фалкона, а правителството ще си вземе нов по-голям самолет
Исторически прецедент
19.11 | 10:15