Изнасяме най-много вино за Русия 17.08 | 12:30
България бележи голям ръст и в износа си към Румъния, Чехия и Унгария
Общият износ на вино за първото шестмесечие на 2011 г. е 21 646 606 л., което показва ръст от 1,1% или 238 991 л. в сравнение с първото шестмесечие на 2010 г.
Това съобщиха от Изпълнителната агенция по лозата и виното.
През първите шест месеца на 2010 г. изнесеното вино е било в размер на 21 407 615 л.
Данните са от издадени придружителни документи на винарски предприятия в ИАЛВ за износ и реализация на вътрешния пазар на количествата вино и продукти от грозде и вино.
За периода януари – юни 2011 г., отново най-голямо количество българско вино се е изнасяло за Русия в размер на 10 640 605 л, което прави 49,2% от общия износ.
България бележи голям ръст в износа си към Румъния, Чехия и Унгария.
Реализираното количество вино на вътрешния пазар за полугодието е в размер на 41 528 372 л., което в сравнение със същия период на 2010 г. се е увеличило с 11 583 922 л. или 38,7%.
Водещи
-
Никола Цолов донесе български триумф в Австрия
Пилотът ни спечели основното състезание на „Ред Бул Ринг“
28.06 | 16:00
-
Николай Василев: Това е бюджет на мързела, страха и некадърността
След думата "свинщина" има само още една - "оставка", категоричен е бившият министър на...
28.06 | 15:30
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20