Исландия готви отваряне на трудовия си пазар за българи 01.11 | 20:52
Вероятно от 1 януари 2012 г. ограниченията пред българите ще отпаднат

Исландското правителство официално ще предложи на парламента на страната да премахне всички ограничения за български граждани относно работа в скандинавската държава, съобщава Министерството на труда и социалната политика.
Съгласно предложението след 31 декември тази година българските работници ще имат неограничен достъп до исландския пазар на труда и ще се ползват от всички права и привилегии, произтичащи от Споразумението за Европейското икономическо пространство и исландските закони.
Припомняме, че Исландия все още не е член на Европейския съюз, но вероятно скоро ще се присъедини към Съюза.
Ограниченията на трудовия пазар на ЕС за български граждани ще отпаднат напълно най-късно от 1 януари 2014 година. В момента българите могат да бъдат наемани на работа без ограничение в 15 от държавите членки – Дания, Естония, Кипър, Латвия, Литва, Полша, Словения, Словакия, Финландия, Швеция, Унгария, Гърция, Испания, Португалия и Чехия.
Водещи
-
Гуцанов: Голямата тема е как да решим демографската криза, която засяга не само България
„Нужно е трайно и устойчиво решение на този въпрос“, заяви министър Гуцанов, като добави, че...
17.06 | 14:15
-
Ценни съвети, за да не си развалим лятната почивка
"Много е важно да ползваме услуги, предлагани само от лица, които се занимават с туризъм",...
17.06 | 13:43
-
ИСС: Недекларираният труд остава едно от най-сериозните проявления на проблемите при сезонната заетост
Недекларираният труд остава едно от най-сериозните проявления на проблемите при сезонната...
17.06 | 13:30
-
НАП с важна информация за абитуриентите
Същото важи и за зрелостниците, които ще бъдат студенти редовно обучение, напомнят от...
17.06 | 13:15
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30
-
Георги Рачев: Голяма жега до петък, после захлаждане
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна...
17.06 | 09:15