Отново спад в цената на петрола 03.10 | 09:48

За сметка на запасите, които се увеличават

От Гергана Златкова

Лекият суров петрол WTI отново поевтиня, след като цената му постигна най-големия си ръст от две седмици, информира "Блумбърг".

Запасите от суровината в САЩ се увеличиха два пъти повече от прогнозираното.

Контрактите за ноември поевтиняха с 52 цента до 103,58 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк.

Вчера (2 октомври) фючърсите постигнаха първия си ръст от четири дни до цена от 104,10 долара за барел.

На лондонската борса цената на "Брент"-а с доставка за ноември падна с 30 цента до 108,89 долара за барел. Разликата между цената на "Брент"-а и WTI се увеличи до 5,20 долара, припомня Econ.bg.

Водещи

Най-четени