Превозвачите изчакват с протестите 25.04 | 13:03
Договорените мерки обаче трябва да се приложат в пълния си обем
На 28 април браншовите организации няма да се включат в протеста, организиран от гражданското движение "Сила”.
Това каза Койчо Русев, председател на Съюзa на организациите в автомобилния транспорт (СОАТ) и Националната транспортна камара цитиран от агенция "Фокус”.
"Протести ще има, ако това, което се договорихме и за което си сложиха подписите всички участници от Народното събрание, Министерството на финансите, Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията и превозвачите не се изпълни”, заяви Русев.
По думите му проблемът с цените на горивата не намира решение дълго време поради нежеланието на някои от чиновниците да изпълнят мерките, договорени между превозвачите и министър-председателя Бойко Борисов.
След последните разговори с правителството превозвачите се надяват, че мерките ще дадат резултат в рамките на месец и половина – два.
"Ако мерките не се приложат в обема, в който е записано и за който сме разговаряли, тогава ситуацията ще бъде друга и трудно ще можем да въздействаме на превозвачите от нашите организации да не участват в протести”, предупреди Русев.
Очакването е за намаление с 20 ст. на цените на горивата до около месец и половина - два спрямо първоначалната цена от 2,50 лв.”, каза Русев.
Водещи
-
Тръмп удължи разрешителните за работа на стотици хиляди мигранти
Решението обхваща граждани на Хаити и още шест държави и идва часове преди документите им да...
11.07 | 14:00
-
Затварят ГКПП „Ивайловград – Кипринос“ в неделя заради протест на фермери
Ограничението ще важи от 9:00 до 22:00 часа на 12 юли, земеделците настояват за промяна на...
11.07 | 13:00
Най-четени
-
Почина вторият български космонавт Александър Александров
За загубата съобщиха премиерът Румен Радев и първият бг коспонавт Георги Иванов
11.07 | 10:00
-
Загина синът на Весела Лечева
36-годишния Мартин Велев почина след инцидент с джет на Халкидики
11.07 | 09:15