След ремонта Цариградско шосе пак е на бабуни, ще го преасфалтират 05.06 | 11:00
Столичната община не приема обекта, поправката ще бъде за сметка на изпълнителя. Въпросът е дали това няма да остави запушен булеварда и след октомври
Столичната община е задължила фирмата изпълнител да преасфалтира за своя сметка неравности, които са установени в ремонтирания участък от бул. "Цариградско шосе" между булевардите "Копенхаген" и "Ал. Малинов". Това съобщиха от пресслужбата на общината.
Фирмата трябва да отстрани цялата положена асфалтова настилка в зоните с неравност. Столична община не приема ремонтните дейности за завършени. Лицензираната лаборатория на Агенция "Пътна инфраструктура" ще вземе проби и ще направи експертиза.
Преасфалтирането ще бъде извършено след приключването на ремонтните дейности в южното платно на участъка, където в момента се работи, се сочи в съобщението. От общината не споменават дали ремонта на ремонтирания участък ще забави изпълнението на проекта, но това може да се предположи с голяма доза сигурност. Цялата работа се извършва от един изпълнител - обединение "Цариградско", в което влизат "Трейс груп холд" АД и "Инжпроект" ООД.
Очакваше се работата да приключи до средата на септември. Но след като компроменира първия етап на проекта, за който бяха необходими почти 2 месеца - от 20 април до 10 юни, и се налага изпълнителят да разваля немалка част от направеното и да го асвалтира отново, едва ли ще мине без закъснение в графика
Основния ремонт на булеварда, който е един от най-натоварените столицата, започна на 20 април, като включва подмяна на асфалта, на хидроизолацията, на осветлението, по план е началото на септември. До края на същия месец трябва да приключат и дейностите по ремонта на локалните платна. Дължината на участъка е 5.8 км и струва малко под 20 млн. лева, включително ремонтът на мостовите съоръжения.
Водещи
-
Потресаващи разкази след убийството на Митко от Цалапица
"Нищо, брат. Бих го. Обърна очите и умря"
28.12 | 18:00
-
Брижит Бардо в кадър: Сексимволът, легендата и бунтарката
„Кралица Бардо стои там, където свършва моралът“, пише френската писателка Маргьорит Дюрас...
28.12 | 17:40
-
Заради силния вятър: Изолация се срути върху гаражи и пътека до жилищен блок в Асеновград
„Беше като взрив“, твърдят хора от блока.
28.12 | 17:00
Най-четени
-
Сценарият Румен Радев да използва новогодишното си обръщение, за да обяви старт на партиен проект, е малко вероятен
Първо, новогодишното обръщение е празничен формат и институционален акт на държавния глава
28.12 | 13:58
-
С 30 000 по-малко навлизания на замърсяващи автомобили в „малкия ринг“ в столицата за декември
СО предвижда и девет многоетажни квартални паркинга
28.12 | 13:45
-
Лоши са условия в планините за туризъм
Вятър с пориви над 100 км/ч и опасност от лавини
28.12 | 12:30