Собственикът и строителят на Алепу: Работим само според разрешителните 10.06 | 16:56
Всички дейности са в рамките на одобрени документи и не противоречат на закона, казват от „Алепу Вилидж“ и „ГБС Турс“

Собствениците на имота на плаж Алепу и компанията, извършваща строителниде тейности там разпространиха своя позиция до медиите по повод разразилите се в последните дни скандали. Ето какво съдържа тя:
Във връзка с разразилите се дискусии относно строителството в местността "Алепу", от името на собственика на имота "Алепу Вилидж" и от името на носителя на правото за строеж "ГБС Турс” сме длъжни да заявим, че:
Изпълнените към момента дейности по проект "Алепу Вилидж" с разрешение за строеж, са само и единствено в рамките на първи етап от одобрения инвестиционен проект, а именно укрепително съоръжение. Същите отговарят напълно на действащата към момента нормативна уредба.
В тази връзка, приветстваме публично инициативата съответните държавни институции да извършват проверка относно законността на строежа, като от наша страна оказваме пълно съдействие на контролните органи.
С настоящето писмо заявяваме и нашата готовност публично да представим проекта, след приключването на започналата проверка от Върховната административна прокуратура и да отговорим на всички поставени въпроси.
Водещи
-
Сачева: Ще предложа родители да работят онлайн през лятната ваканция
Това обяви тя в социалните мрежи
13.08 | 15:20
-
Първан Симеонов: Ако властта изгуби президентските избори, това ще е знак за нова политическа ситуация
"Пеевски се опитва да се представи като ментор на това управление", смята той
13.08 | 15:00
-
ВАС отряза фермите за американски норки у нас
Собствениците на единствената ферма у нас опитаха да обжалват заповедта на МОСВ
13.08 | 14:45
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Евролидери ще проведат консултации с Тръмп преди срещата му с Путин
Разговорът днес е по покана на германския канцлер Фридрих Мерц
13.08 | 10:15