Стоян Мавродиев не смята да подава оставка 29.01 | 16:13
Според шефа на КФН комисията работи перфектно и "пунктуално"

Не съм съгласен с нито един от мотивите в искането за оставка ми, те не отговарят на фактите и на нашите правомощия, няма как да приема нито един от тези мотиви.
Това заяви председателят на Комисията по финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев, който бе изслушан от депутатите от парламентарната комисия по бюджет и финанси, по повод искането на Реформаторския блок да напусне поста си.
"Политиците имат право да правят политически декларации, нямам намерение да ги коментирам", каза Мавродиев.
Според него управляваната от него комисия работи перфектно, върши си работата "пунктуално" и не е допускала кризи в нито един от ресорите, които управлява.
"Няма причина да си подавам оставка, защото оставка се подава за недобре свършена работа, за добре свършена работа институциите трябва да получават политическа подкрепа, а не обратното", смята шефът на КФН.
По думите му комисията изпълнява законите такива, каквито са гласувани от парламента. Той посочи, че комисията многократно е правила предложения за промени в сферата на пенсионните фондове, но те не са били приети.
На въпрос има ли гнили ябълки в пенсионните фондове, Мавродиев отговори отрицателно и препоръча да не се създават проблеми там, където те не съществуват, информира БТА.
Водещи
-
Жежък ден, но надвечер започва да вали, ще има и гръмотевични бури
Максимални температури - между 35° и 40°, малко по-ниски в североизточните райони и по...
27.06 | 08:00
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Крум Зарков: Нямаме независима Прокуратура по смисъла на Конституцията
Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори, смята той
26.06 | 21:00
-
Първан Симеонов: Няма логика за избори през есента
ДПС-НН може да се превърне в една от двете най-големи политически сили, а ПП никога не е била...
26.06 | 20:45
Най-четени
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Жежък ден, но надвечер започва да вали, ще има и гръмотевични бури
Максимални температури - между 35° и 40°, малко по-ниски в североизточните райони и по...
27.06 | 08:00
-
Ивелин Михайлов: България се управлява от мафия, по-тежка от Коза ностра
"Кражбите при ГЕРБ и ДПС са лесно доказуеми", заяви лидерът на "Величие"
26.06 | 14:10
-
Протест срещу еврото и в центъра на Брюксел (СНИМКИ, ВИДЕО)
Събитието привлече вниманието на местните и европейските институции,
26.06 | 19:00