Теглим все повече кредити 03.04 | 14:32
Българите задлъжнели с нови 47 млн. лева за година
Българите теглят все повече кредити. Това показва статистиката на БНБ. Според данните на Централната банка през февруари т.г. заемите, получени от домакинствата, са с 47 млн. лева повече в сравнение със същия месец на 2016 г. Паралелно с кредитите и депозитите продължават да растат.
Точно обратната тенденция обаче се наблюдава по отношение на бизнеса. Кредитирането при предприятията, другите финансови институции и държавата намалява през февруари. Въпреки това данните за домакинствата сочат дългоочакваното раздвижване на кредитирането, което е изключително важно за самите банки.
Банките са ликвидни и добре капитализирани, а печалбата за първите 2 месеца на годината общо за сектора е 194 млн. лева, сочи още статистиката на БНБ.
Източник: Econ.bg
Водещи
-
Евродепутатът Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници
Той съобщи, че ще заведе дело срещу депутата от „Продължаваме промяната“ Йордан Терзийски
24.06 | 18:40
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
Трафикът от изкуствен интелект за първи път надмина човешкия
Около 40% от публикациите във Facebook са дело на автоматизирани ботове
24.06 | 18:00
-
Волейболистите биха Италия в повторение на финала от СП
Най-резултатен за България беше Александър Николов с 19 точки
24.06 | 17:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00