Фирма се отказа от стандарта „Стара планина” 11.11 | 11:39
"Сами-М" мисли за собствена марка

Набедената, а в последствие реабилитирана пернишка фирма "Сами М" се отказва от продуктите с марка „Стара планина”. Според изявлението на ръководството на фирмата решението е окончателно.
Припомняме, фирмата „Сами-М” беше сред четирите фирми, които земеделският министър Мирослав Найденов набеди, че слагат соя в продуктите с марка „Стара планина”. Експертизи в германска лаборатория оневиниха производителите. Това се случи малко повече от месец след като стандартът бе утвърден.
Собственикът Антон Костадинов коментира, че тези стандарти са създадени само за 6 дни и не са обмислени. Той обясни, че фирмата му мисли за собствена марка, при която всичко ще бъде добре преценено.
В момента фирмата участва с представителен щанд на международното специализирано изложение за месо, месни продукти и съпътстващи месната индустрия дейности „Месомания”. Изложбата ще трае от 10 до 13 ноември 2010 г. в Интер Експо Център – София и се организира от Асоциацията на месопреработвателите в България
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
ТОП 10 на силно енергийните места у нас
14.07 | 16:15