Шефът на "Газпром" пристига у нас 14.11 | 09:49
Подписваме утре инвестиционното решение за "Южен поток"
Шефът на "Газпром" Алексей Милер пристига тази вечер у нас за преговори по цената на природния газ и предстоящото утре (15 номври) подписване за "Южен поток", информира БНТ.
Страната нисе надява да получи по добри условия от вече договорената отстъпка от 11% , като ги обвърже с договора за газопровода "Южен поток".
В четвъртък се очаква да бъде подписано споразумението за българската част от тръбопровода. "Газпром" възнамерява строителството да започне на 7 декември. Българският участък ще се строи след средата на 2013 г.
Междувременно премиерът Бойко Борисов обяви, че от преговорите за цената на газа ще зависи неговото присъствие на първата копка по проекта "Южен поток". Алексей Милер пък заяви, че според него България не свързва приемането на окончателното инвестиционно решение за своя участък от газопровода с коригирането на цените на руския газ и посочи, че вече са направени промени в договора, с което даде знак, че Москва няма намерение да отстъпва повече.
Проектът "Южен поток" е неизгоден за България, смята Христо Казанджиев от Дружеството за енергийна независимост.
Водещи
-
Тръмп удължи разрешителните за работа на стотици хиляди мигранти
Решението обхваща граждани на Хаити и още шест държави и идва часове преди документите им да...
11.07 | 14:00
-
Затварят ГКПП „Ивайловград – Кипринос“ в неделя заради протест на фермери
Ограничението ще важи от 9:00 до 22:00 часа на 12 юли, земеделците настояват за промяна на...
11.07 | 13:00
-
Д-р Масларски: Ваксината срещу варицела е много добра
Тя вече е задължителна за родените след 1 януари 2025 г.
11.07 | 12:40
Най-четени
-
Почина вторият български космонавт Александър Александров
За загубата съобщиха премиерът Румен Радев и първият бг коспонавт Георги Иванов
11.07 | 10:00
-
Загина синът на Весела Лечева
36-годишния Мартин Велев почина след инцидент с джет на Халкидики
11.07 | 09:15