България загуби от Корсика в приятелски двубой 01.06 | 07:53
Двубоят ще се запомни с официалният дебют на Маркиньос, който се представи на ниво
Българският национален отбор по футбол загуби генералната си репетиция преди изключително важната европейска квалификация срещу тима на Черна гора през уикенда. Ръководеният от Лотар Матеус състав разочарова с представянето си и допусна поражение от сборен отбор на Корсика с минимално 1:0.
Този двубой ще се запомни с официалния дебют на Маркиньос, който преди няколко дни получи български паспорт. Бразилецът се представи добре с фланелката на България. Лотар Матеус пък използва две различни единадесеторки за да може да прецени качествата на повече футболисти.
На стадион "Тимицоли" в Аячо, двата тима не успяха да си отбележат попадение преди почивката, но в средата на втората част домакините наказаха българският тим и стигнаха до успеха.
След няколко изгодни положения, които националите ни пропиляха, грешка на появилият се като резерва вратар Влади Стоянов коства загубата на нашите национали в 62-ата минута. Точен за корсиканците бе играчът на френския Аячо Йоан Кавали.
Нашите започнаха в състав: Михайлов, Бандаловски, Иванов, Милиев, Занев, Стилиян Петров, Янков, Делев, Попов, Мартин Петров и Генков, а по-късно официален дебют с националната фланелка на България направи и полузащитникът на ЦСКА Маркиньос, който замени Чавдар Янков и се отличи с много силни изяви дни след като получи български паспорт.
Освен Маркиньос и Стоянов, през втората част на терена се появиха още Станислав Манолев, Апостол Попов, Николай Бодуров, Румен Трифонов, Борис Галчев, Иван Стоянов, Христо Янев, Николай Димитров и Димитър Макриев.
Двубоят с Черна гора е на 4 юно събота от 21:30 часа в Подгорица.
Водещи
-
Мирослава Тодорова: Трябва да знаем и палачите, и жертвите в съдебната власт
"ВСС е измислен, за да подпомага правосъдието, не да му пречи", категорична е тя
25.07 | 16:40
-
Командирът на ВВС: Ще се кандидатирам за "Дондуков" 2, ако има паркоместа за F-16 и МИГ-29
Генерал-майор Николай Русев отрече плъзналите слухове
25.07 | 16:00
Най-четени
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
Пастрокът на детето Асен Симеонов беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в...
25.07 | 12:00
-
Плувци бяха ухапани от неизвестна риба в морето край Италия
Инцидентите са станали при различни инциденти в рамките на три дни край Чиленто, като...
25.07 | 11:40