"Еконт" и "Спиди" вдигат цените с до 10% 06.02 | 09:30

От "Спиди" въвеждат няколко значими промени в ценообразуването

От iNews.bg

Водещите куриерски компании в България - "Спиди" и "Еконт" обявиха повишение на цените на своите услуги, което ще влезе в сила от 1 март 2025 година. Информацията бе потвърдена чрез официални съобщения до партньорите на двете компании, съобщава вестник "Сега".

От "Спиди" въвеждат няколко значими промени в ценообразуването. Таксата за наложен платеж по банков път се увеличава от 0,6 на 0,7 процента без данък добавена стойност, като минималната сума ще бъде 50 стотинки без ДДС на пратка. От компанията поясняват, че корекцията е продиктувана от "динамиката в банковия сектор и повишаване на стойността на финансовите услуги".

 

 

Съществена промяна засяга и тарифите за палетни пратки, където увеличението достига 10 процента както за вътрешни, така и за международни доставки. "За да отговорим на повишените изисквания при транспортиране на пратки с висок фискален риск и да продължим пълноценно да предлагаме нашите услуги в този теглови диапазон", аргументират се от "Спиди".

Нова система за таксуване въвежда компанията и при пратките до 7 килограма, където цената ще се формира на база комбинация от реално тегло и обем на пакета.

Конкурентната компания "Еконт" също обяви промени в ценовата си политика. От март техните услуги ще поскъпнат с 8 процента за всички видове пратки в България, Гърция и Румъния. Засега компанията запазва досегашните цени за услугите "Наложен платеж" и "Обявена стойност".

"Стремим се да предоставим лична грижа за Вас и Вашите пратки. За да продължим да го правим по най-добрия начин, е необходимо да съобразим цените с икономическата обстановка и постоянното и цялостно покачване на цените на стоки и услуги", посочват от "Еконт", като уточняват, че "промяна на цените с 8 процента означава, че на всеки лев е нужно да добавите 8 стотинки".

Водещи

Най-четени