Обвинител № 1 мъмри подчинен за неуместно изказване 11.10 | 11:36
Коментарът му бил за оправдателната присъда за убийството на Надежда Георгиева

Хубаво е обвинителите да носят отговорността за работата си, заяви главният прокурор Борис Велчев. Той определи като неуместно изказването на наблюдаващия прокурор Милко Момчев по делото за убийството на адвокат Надежда Георгиева.
След като чу оправдателната присъда по процеса, Момчев отказа да я коментира, като заяви на журналистите да се обърнат с въпросите си към прокурора, писал обвинителния акт, предаде БТА.
Обвинител № 1 потвърди информацията за протестиране на оправдателната присъда по делото "САПАРД" за източването на средства от програмата. Той добави, че в момента се прави анализ на делото и от прокуратурата са поели ангажимент пред генералния директор на ОЛАФ Джовани Кеслер да го информират за резултата.
От ОЛАФ настояха за проучване на присъдите по случая САПАРД, тъй като недоумяват как е възможно за един и същ случай подсъдимите да са осъдени в Германия, а в България – не. Разследването на аферата "САПАРД" в България започна преди шест години след сигнал именно на ОЛАФ.
По делото за пране на пари Марио Николов получи присъда от 10 години затвор на първа инстанция.
Градските магистрати признаха за виновни и останалите подсъдими, без близкия до БСП бизнесмен Людмил Стойков. Наскоро обаче Софийският апелативен съд оправда всички подсъдими с мотива, че няма достатъчно доказателства срещу тях.
Водещи
-
Кога ще бъде пуснат автобус 220, който ще свързва източните и южните квартали на София?
По думите му, въпреки че линията бе гласувана единодушно в Общинския съвет, през 2024 година,...
01.10 | 16:30
-
Майчинските през втората година за отглеждане на дете да се повишат от 780 лв. на 1100 лв.
По повод Международния ден на възрастните хора Гуцанов подчерта, че грижата за тази група...
01.10 | 16:15
-
Пловдив е на път да се сдобие с първата в страната многофункционална площадка за планинско колоездене
Спортното съоръжение ще бъде разположено в общински терен от над 180 декара, предназначен за...
01.10 | 16:00
-
Вижте как изглежда новият участък на АМ "Хемус"
Връзката със съществуващата републиканска мрежа се осъществява чрез два пътни възела - п. в....
01.10 | 15:45
Най-четени
-
Борисов: Има две теми с които правителството трябва да се справи - цените и водите
Попитан дали познава Таки, Борисов заяви, че никога не го е виждал
01.10 | 11:30
-
Желязков: Работим за увеличаване на добавката към пенсията на починал съпруг
Премиерът добавя, че днес отдаваме почит на хората, които със своя труд и мъдрост градиха...
01.10 | 10:45
-
Пеевски: С Борисов обсъдихме закриването на ДАИ
Той коментира и опасенията на опозицията за дупка в бюджета
01.10 | 11:15
-
Изнасят чували с тела в хаоса на Филипините
Болниците са препълнени, а спасителите работят без почивка
01.10 | 13:00