1094 нарушения установи Инспекцията по труда в Сливен 26.09 | 16:53
17 души са работили без трудов договор

Инспекцията по труда в Сливен е констатирала 1094 нарушения през август при 291 проверки за спазване изискванията на трудовото законодателство, съобщават от институцията.
Установени са 17 случая на наемане на работа без трудов договор и седем случая на допускане на работник или служител до работа преди да му бъде предоставена справка за заверен трудов договор в НАП.
За констатираните нарушения са издадени 1027 задължителни предписания на работодателите. Съставени са 81 акта за административни нарушения. Освен на територията на областите Сливен и Ямбол, инспектори от Дирекцията са направили масови проверки и по Черноморието, съобщава БТА.
През периода 1-24 август Дирекция "Инспекция по труда"- Сливен е реализирала 151 проверки на предприятия на територията на област Бургас, като 131 от проверките са приключили с връчване на индивидуален административен акт, а при 20 не са констатирани нарушения на нормите.
Констатирани са били 355 нарушения на трудовото законодателство. За предотвратяване и отстраняване на констатираните нарушения са дадени 299 предписания. Съставени са 57 акта за административни нарушения.
Водещи
-
Премиерът: Трябва да има спокойствие и предвидимост (ВИДЕО)
Кабинетът с извънреден брифинг
04.06 | 17:00
-
Как реагираха бг политиците на положителните доклади за еврозоната (ОБЗОР)
Премиерът Росен Желязков определи деня като забележителен
04.06 | 16:30
-
Иво Мирчев отсече: Няма условия за вот на недоверие преди септември
ДБ се разграничи от мераците на ПП за парламентарната процедура още в следващите дни
04.06 | 16:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
Фризьор от Монтана подстригва безплатно възрастни хора в старчески домове и деца в парка
Салоните и бръснарниците в града вече надхвърлят 120.
04.06 | 10:30
-
НС отхвърли ветото на президента върху промените в Закона за енергията от възобновяеми източници
"За" повторното приемане на законопроекта гласуваха 126 депутати
04.06 | 13:40