40% отстъпка за коли с катализатори, но без стандарти 02.12 | 17:55
Намалението влиза в сила от догодина

Отстъпката от 40% за автомобили с катализатори, но без стандарти, ще влезе в сила от януари догодина. Това заяви Дончо Барбалов, зам.-кмет по финанси в Столична община.
Той обясни, че след измененията на Закона за местни данъци и такси общините трябва да преценят каква отстъпка могат да ползват тези превозни средства с мощност на двигателя 74 kw, т.е. 100 конски сили, които имат катализаторни устройства, но не отговарят на определените евростандарти, информира агенция "Фокус".
Барбалов заяви, че е внесъл предложението до Столичния общински съвет (СОС) миналата седмица.
Очаква се Столична община да получи от КАТ информация за различните евростандарти, на които отговарят конкретните автомобили, като законовият срок е до края на януари 2014 г.
"Ние се надяваме те да са готови по-рано, но зависи и колко време ще се систематизират. След като я получим, ние също, максимално бързо, ще я обработим и ще намерим възможност в електронната справка на Столична община да се вижда и каква е информацията в нашата база данни за евростандарт на превозното средство”, добави Барбалов.
Водещи
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
-
Иванчева: В шок съм, още не мога да повярвам, отивам да видя първо сина си и майка ми
По думите й съкращаването с 10 месеца на 6-годишна присъда е голям период.
29.07 | 16:59
-
НАП напомня за срок, който изтича след два работни дни
Възстановяване и Данъчни облекчения
29.07 | 16:45
Най-четени
-
Промяна в организацията на движение по магистралите „Струма“, „Тракия“ и „Хемус“
От 29 юли до 31 юли в интервала от 8 ч. до 16 ч. почистване на банкети ще се извършва и в...
29.07 | 10:30
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30