Атакуват избора на Здравко Здравков за главен архитект на София 04.05 | 14:34
Жалбата е подадена в Столична община от отпаднал участник в конкурса
Изборът на журито към Столична община за главен архитект на София на арх. Здравко Здравков вече се обжалва. Възражението е подадено от един от участниците в конкурса - арх. Николай Пърпов и до края на май общината ще отговори със становище, съобщиха за Дневник от Столичната община.
Според източника обаче жалбата "най-вероятно няма да бъде взета предвид и кметът Йорданка Фандъкова ще издаде заповед за назначаването на Здравков". След това заповедта вече няма да може да се обжалва.
Арх. Пърпов протестира срещу "липсата на достатъчна публичност в процедурата". "Тринадесет архитекти бяхме допуснати до защита на концепцията, но каква беше тази защита – нямаше такава. Поставиха ни някакви оценки, но никой не знае защо бяха такива", коментира за БНР неуспелият кандидат за главен архитект на столицата.
"В тоя смисъл аз смятам, че ако искаха да си назначат човек, който да е близък до някакви партийни интереси, просто трябваше да променят правилата, а не да говорят за публичност", смята архитектът, който получи едва 3.39 точки при необходими минимум 4.00, за да премине първия кръг на конкурса.
Той е подал жалбата си в последния възможен ден - на 28 април. Следва 14-дневен срок, в който трябва да получи отговор от общината.
Водещи
-
Турция върна в България мъж, обвинен за убийство
Експулсираното в България лице е издирвано за „умишлено убийство на партньора си“.
27.10 | 16:45
-
33 159 деца са родени от деца за последните десет години в България
Образованието е ключът
27.10 | 15:59
-
Психотерапевт: Понякога е толкова плашещ, че не смеят да излязат от дома
Някои форми на мигрена са съпроводени със световъртеж. Това коментира психотерапевтът д-р Катя...
27.10 | 15:45
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Сериозно наводнение блокира трафика по бул. „Шипченски проход“ в София ОБНОВЕНА
Красимир Димитров от аварийните служби заяви, че причината за наводнението е листната маса,...
27.10 | 14:45
-
Днешният празник е преплетен с уникални традиции и строги забрани
Какво се прави на Мишкин ден?
27.10 | 10:30