Бареков сезира прокуратурата за Кирил Йорданов 07.03 | 09:54
Кметът на Варна е изнесъл папки с документи от община Варна, твърди пък Янев

TV7 ще сезира прокуратурата да разследва управлението на град Варна и кмета Кирил Йорданов.
Това обяви водещият Николай Бареков. След многобройните призиви от страна на гражданите градоначалникът Кирил Йорданов подаде оставка на 6 март.
Въпреки това недоволството на хората продължава. Те настояват за пълна ревизия в администрацията на морската столица и за цялостна промяна в управлението.
"До края на седмицата ще внесем сигнал до главна прокуратура за 12-годишното управление на Кирил Йорданов", обяви Бареков. Той обеща да покаже и данни за имотното състояние на дългогодишния варненски кмет.
Бареков обеща да се обърне към главния прокурор Сотир Цацаров да се направи проверка на варненската прокуратура за това дали не са разпъвали чадър над работата на Кирил Йорданов през годините.
"Кирил Йорданов е изнесъл папки с документи от община Варна във времето, в което отлагаше решението си за подаване на оставка", смята пък лидерът на РЗС Яне Янев.
"Затова той черпеше аванс, за да може да излезе пред обществото едва тогава, когато всички следи са потулени”, заяви Янев. Според него над 50 сигнала са подадени до Комисията за борба с корупцията по-високите етажи на властта.
По думите му с право граждански организации настояват за издаване на възбрана за напускане на страната от Кирил Йорданов.
"Те имат данни, че групата на Кирил Йорданов, тази организирана престъпна група умишлено е изнесла тази документи и тези документи са прикрити. Добре е, че по тези сигнали са образувани преписки, има и конкретни факти, приложени са документи. С някои от тези дейности Община Варна е ощетена с над 1 млрд. лв.”, посочи още Яне Янев.
Водещи
-
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на сто.
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на...
16.05 | 17:59
-
Украинският президент призова за твърди санкции, ако преговорите в Истанбул се провалят
По-ниско ниво на руската делегация
16.05 | 17:40
-
Отлагат либерализацията на тока за неопределено време
Депутатите приеха промени в Закона за енергетиката, които запазват ролята на КЕВР при...
16.05 | 17:20
-
Българка ще лежи 6 години в затвора за продажба на бебе в Гърция
Наказанието му е наложено от Наказателен съд в Солун и ще бъде приведено в изпълнение в ...
16.05 | 17:00
Най-четени
-
Ако няма споразумение - и уикендът няма да има градски транспорт
И предупредиха, че се очаква масово търсене на работа от страна на водачите.
16.05 | 11:00
-
Служителите в метрото са готови да се включат в протеста
Според него исканията за по-високи заплати в сектора са справедливи. Той заяви, че до...
16.05 | 12:30
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Румен Радев: Манипулациите, че предложеният от мен референдум е срещу еврото, са обида за интелекта на българите
Това коментира президентът
16.05 | 13:30