Борисов се моли на Орешарски 13.09 | 11:04

Бившият премиер призова сегашния да не допуска политизиране на темата с европарите

От Кремена Бедерева

Бойко Борисов поиска в парламента да не се политизира дебатът за европейските програми в следващия програмен период.

Депутатите обсъждат днес преговорите за многогодишната финансова рамка на Европейския съюз за 2014-2020 година и българската позиция, съобщава БТА.

"Г-н Орешарски, моля ви по тази толкова важна тема - европейските пари в следващия програмен период да не допускате политизиране, защото веднъж в предишно управление бяха спирани фондове и това не трябва да се случи пак", апелира Борисов.

Бившият премиер посочи, че вече бяха спирани фондове и това не трябва да се случи пак. Борисов посочи, че заседанията на Европейския съвет са били огромно изпитание и дебатите са продължавали по 36 часа. За първи път се гледаше бюджет с дефицит, в който се даваха по-малко пари, каза Борисов.

"Аз съм щастлив, че четири държави, сред които и България, получихме повече от предишния период", каза Борисов.

"Надявам се, че лидерът на европейските социалисти, когато коментира решение на ЕС, си дава сметката, че е важно не коя държава ще надиграе друга, за да получи повече пари. Водещо е европейската солидарност", каза Бойко Борисов.

Водещи

Най-четени