Братята Халваджиян в БНТ 26.04 | 17:23
Те ще присъстват в ефира само като гости, ще бистрят скандала с bTV

Скандалът между bTV и продуцентите "Глобал вижън" ще намери продължение в ефира на БНТ. Братята Магърдич и Джуди Халваджиян ще коментират всичко около обтегнатите си отношения с bTV Media Group в предаването "Животът и други неща", където ще гостуват тази събота сутрин в рубриката "Двойка на закуска".
Според източници от бранша продуцентите всъщност преговарят именно с Националната телевизия, която е проявила интерес към предаването "Господари на ефира", след като то бе ненадейно свалено.
Макар информацията засега да не е официално потвърдена, преди време Магърдич Халваджиян не отрече, че води преговории с няколко медии, но по думите му било по-важно екипът да бъде свободен и да няма цензура.
Именно обвиненията в цензура са в основата на скандала между "Глобал вижън" и bTV, който се вихри вече втора седмица.
iNews припомня, че двете страни започнаха да се замерят с различни обвинения, след като в началото на април бе прекратено излъчването на предаванията "Господари на ефира" и "Пълна лудница". Магърдич Халваджиян скоро обвини bTV в оказване на натиск и опит да цензурира репортажи на "Господари"-те и обяви, че ще търси правата си в съда.
От медията не закъсняха и на свой ред обвиниха продуцентите в договорни нарушения и в изнасяне на невярна информация, а по-късно обявиха, че ще заведат дело за клевета. Преди дни bTV прекрати едностранно договора на маги Халваджиян като жури на "България търси талант".
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20