Българите, оставащи в Либия, да се обадят в посолството 26.02 | 14:39
От МВнР все пак препоръчват всички българи да напуснат страната

През следващите дни българските граждани, намиращи се в Либия, да използват всички възможности за евакуация, препоръчват от МВнР в съобщение за медиите.
Българските граждани могат да напуснат страната от летището в Триполи с гражданските полети на търговските авиолинии, които продължават да се осъществяват.
В момента се събират данни за гражданите на ЕС, които желаят да бъдат евакуирани с френския военен кораб "Torville" от пристанището в Бенгази. Решението за акостиране ще бъде взето след попълване на списъците.
Българите от източната част на Либия могат да използват тази възможност за евакуация като се обърнат към Почетното консулство на Швеция в Бенгази.
Лицето за контакт там е Anders Nilsson, брат на почетната консулка Lena Nilsson. Телефоните са +218 61 222 51 16, 223 04 30, 223 79 02, Fax: +218 61 222 52 29, 222 22 99, еmail: sweconlibya@yahoo.com, а адресът е Consulate of Sweden, 4, El Arish Street, Feuhat El Gharbia, Benghazi.
Българите от централната и западната част на Либия, желаещи да се евакуират, да се придържат към по-големи групи от чужденци, напускащи страната, или да се обръщат към българското посолство в Триполи за указания и съдействие при евакуацията, включително и да се придвижат към него.
Българите, които нямат паспорти, задължително да се обръщат към посолството в Триполи за получаване на временни паспорти.
А тези българи, които могат и са решили да напуснат Либия индивидуално, нека да уведомяват за това посолството на България в Триполи, като съобщават откъде ще излязат от страната и накъде ще се отправят.
Български граждани, които не желаят да напуснат Либия, нека изрично да уведомяват за това посолството в Триполи или МВнР.
Водещи
-
Екшън в София: Въоръжени обраха магазин за бижута и избягаха
Полицията накрак, търси 4ма извършители
15.05 | 13:10
-
Хората с най-ниски доходи биха имали най-големите ползи от участието на България в еврозоната
По данни на ЕЦБ "най-критична" инфлация е имало в цената на услугите.
15.05 | 13:00
-
Първан Симеонов: 55% от българите не подкрепят еврото
Над 60% от българите подкрепят ЕС, но се страхуват от еврото
15.05 | 12:15
-
Пламен Димитров: Протестите не са цаката, но така се чува гласът ти
Пламен Димитров напомни, че разходната част на бюджета за 2025 година е 97 милиарда лева, а...
15.05 | 11:45
Най-четени
-
„Възраждане“ със съвет към президента Радев
От партия "Възраждане" заявиха, че са изчакали да видят дали ще има институционален отговор от...
15.05 | 09:59
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
Протестът на наземния градски транспорт в София под наслов "Достоен труд – достойно заплащане!
Учебният процес
15.05 | 10:30
-
Ивайло Мирчев: Радев натисна ядрения бутон с референдумa
Депутатът от "Да, България" направи и паралел между искането за референдум и про-руските...
15.05 | 10:45