Българите са тревожно бедни, установи Брюксел 26.03 | 14:59
85 на сто от доходите ни отивали за основни нужди, сочи анализ на ЕК

Голяма част от българите са тревожно бедни. Това се казва в специален анализ на Европейската комисия за социалната ситуация в ЕС, предаде БНР.
Според документа хората у нас търпят пет пъти повече материални лишения в сравнение със средните нива в останалите държави членки.
В доклада има специален раздел, посветен само на нашата държава.
От Брюксел признават, че цената за бюджетната дисциплина у нас е платена от обикновените хора. Според анализа крайните мерки за икономии са подобрили значително бюджетните позиции на страната, но за сметка на социалното недоволство.
От Еврокомисията подчертават, че протестите в България се били предизвикани от високите сметки за ток, като 85 на сто от месечните доходи на гражданите отиват за покриването на основни нужди. Според анализа 44% от населението на страната търпи сериозни материални лишения.
От институцията подчертават, че държавата ни е най-бедната в съюза, като 49% от населението, 52 на сто от децата и 61 на сто от пенсионерите са застрашени от бедност и социално изключване. Тези нива са два пъти над средните за ЕС.
Водещи
-
Слънчева и топла, но ветровита събота
Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, за София - около 26°
23.08 | 09:00
-
В ГДБОП разследват първа измама, свързана с превалутирането заради еврото
Жена е измамена в онлайн платформа
22.08 | 18:00
-
Фестивал в София по случай Деня на независимостта на Украйна
Интеграционно-образователния център "Украински Вулик" и Столичната община канят гражданите в...
22.08 | 17:45
Най-четени
-
Още м.г. въжето на парашута, който се скъса, е било разнищено?
При инцидента с парасейлинг загина 8-годишно момченце, падайки от височина 40-50 м в морето
22.08 | 10:00
-
Отиде си Васил Кожухаров, гласът от култови филми и дублажи
Тъжната новина съобщи във Фейсбук актрисата Милена Живкова
22.08 | 14:40
-
Протести в София и Бургас заради Никола, който помете с АТВ петима души в Слънчев бряг
Как да обясним на другото дете на дъщеря ми, че майка му никога няма да се върне. Кой ще го...
22.08 | 11:00